+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ataist olmasa da şüphe eden biri ALLAHı anlatırken kendim vesveselere maruz kaldım. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Ataist olmasa da şüphe eden biri ALLAHı anlatırken kendim vesveselere maruz kaldım.

  Reklam

  Ataist olmasa da şüphe eden biri ALLAHı anlatırken kendim vesveselere maruz kaldım. Mumsema Bir arkadaşımın imanında problem var. Ona ilim öğrendiğim için hep yardımcı oluyorum. ALLAHın varlığını sorgulayıp duruyor ben de makul bir şekilde ona bildiklerimi anlatıyorum. Ama yaklaşık 1 hft bana vesveseler musallat oldu. Oysa ki şüphe bile etmemek gerek imanın tam olması için. Bende ki bu şüphe vesevesi şeytandan mı yani imanım kuvvetli olduğu için mi yoksa kendimden imanım az olduğu için mi?Peygamber efendimizin şöyle bir hadisi olduğunu biliyorum. Kıyamete yakın kişi sabah imanlı eve girer imansız evden çıkar. İmansız eve girer imanlı evden çıkar. Bunuda düşününce çok korkuyorum. Zaten imansız gitmekten korkmaktayım. Buda eklenince çıldıracak gibiyim. Lütfen tam bilgili olan ark. yardımcı olsunlar ve yorumu dikkatli yazsınlar bana güç verecek olan ALLAH sonra aracı sizziniz.

 2. Al-i Muhammed
  Emekli

  Cevap: Acilll yardım. Ataist olmasada şüphe eden bir ark ALLAHı anlatırken kendim vesveselere maruz


  Reklam


  Kardeşim bildiğim kısmını yazayım.
  Peygamberimizin hadisinde geçen kişi sabah imanlı akşam imansız cümlesinin sonunda: "az bir şeye imanını satar." lafzı bulunur. Yani isyan eder gibi Allah'ın dinini ya da Allah'ı inkar ederek dinden çıkar. Sonra sabah pişman olur yine döner gibi. Bu durumda insanlar günümüzde de ve sonraki devirde vardır ve olacaktır.(Ben şahit oldum böyle bir insana) Sizce sizin durumunuz böyle mi? Tabiki değil.
  Tam bilgili arkadaşlar cevap yazsın demişsiniz o yüzden birinci sorunuza ben cevap veremiycem, Allah yardımcınız olsun diyecem sadece.

 3. imam
  Üye
  Dünyada Allah'ın varlığını inkar eden yok ki!
  Ne müslümanlar ne hıristiyanlar ne yahudiler ne putlara tapanlar ve ne de deist ve ateistler.
  İnançsız dediğimiz insanlar bile Allahın varlığını kabul ediyorlar
  neden mi çünkü ALLAHIN VARLIĞINI İNKAR AHMAKLIKTIR.
  Nereye bakılsa hepsi Allahın var olduğunu gösterir.
  Geç bir aynaya bak!

+ Yorum Gönder