+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülde pislikeri silmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. memo467
  Emekli
  Reklam

  Gusülde pislikeri silmek

  Reklam

  Gusülde pislikeri silmek Mumsema Gusülde pislikeri silmek selamünyleküm Gusülde pislikleri silince ve vücüddan giden pislikler, o zaman o durdurmuz yer pis mi olur (cünkü o pislikler aşağıya gidiyor ya)? yere extra su dökmek gerek mi pislik tamamen gitsin diye? böyle bir sey mümkün mü?

 2. İslam
  Kur'an Hadimi

  Cevap: Gusülde pislikeri silmek


  Reklam


  kir ayrı pislik ayrıdır.
  Kirden kasıt, terin tende oluşturduğu tabakadır.
  ama pislik sadece insanın önünden ve arkasından çıkan şeylere denir.

  Pislik yani necaset ise elbette yıkama zorunluluğu var.

 3. memo467
  Emekli
  demek ben necasset yerleri vücüdumdan sildikden sonra, ve yere de su verdiyim andan sonra niyet edip normal boy abdest alabilirim?

 4. İslam
  Kur'an Hadimi
  Vücutta pisliği gidermeden gusül alınmaz tabi ki...
  Önce insan tuvalte gider ve avret yerini pisliklerden temizledikten sonra güzelce bir abdest alır sonra boy abdestine başlar.

 5. memo467
  Emekli
  cok güzel cevapladiniz sagolun öyle de zaten yapiyorum. ama sanki soruma cevabi tam alamadim gibi. Anlatdiginiz gibi evet avret yerini pisliklerden temizlenice, o pislikler tamamen suyla gidermi? yada duşun yerin altinda durur mu? cünkü ayaklarim o yere degiyor/temas ediyor ya ve ayaklarim da pis olur diye süphe ediyorum

 6. İslam
  Kur'an Hadimi
  tuvalette mi banyo yapıyorsun?

 7. memo467
  Emekli
  yanlis anlaşildim. sizin dediniz gibi boy abdesti yapiyorum. gusül öncesinde tuvalette gidiyorum idrarnan berarber meni ciksin diye. sonra banyo iste duşun altina gidiyorum ve orda boy abdesti aliyorum. ilk önce vücüd da bulunan pislikleri ve avret yerini siliyorum su ve sabunla berarber ve ondan sonra kücük abdestini ve ondan sonra da boyabdesti aliyorum. ve bilmek istedigim bu: ben o anda su ve sabunla beraber pislikleri vücüdumda silince, o anda o pisliker yere gidiyor ya, iste duşun alana. o durumda o yer (boy abdest aldim yer, ayakda durdum alan) pis olur mu ? yada o pisler yok mu olur cünkü sildim diye?

 8. İslam
  Kur'an Hadimi
  yer kirli ise en son ayaklarını yıka.
  ben en son bir ayağımı yıkıyor ve terliği giyiyorum sonra kalan ayağı da yıkıyorum ve yere basmadan terliğimi giyiyorum.

+ Yorum Gönder