+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda surelerin okunuş sırası hakkında sorum var. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sstrn
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Namazda surelerin okunuş sırası hakkında sorum var.

  Reklam  Cevap: Namazda surelerin okunuş sırası hakkında sorum var. isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Namazda surelerin okunuş sırası hakkında sorum var.
  ALLAH razı olsun eğer bilmeseydim böyle gidecekti ama şimdide içimi huzursuzluk kapladı.Önceden namaz kıldıktan sonra mutlu olurdum huzur bulurdum ''oh namazımı kıldım şeytana uyup dünyaya aldanmadım'' yani hep bu düşünceler namazı yanlış kıldın vesvesesi de olmuyordu bende rahat rahat 5 vakiti kılıyordum.Zaten okumuştum ama ben nedense 4.rekat için de bir namaz suresi okunacak diye anladım.

 2. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret

  Cevap: Namazda surelerin okunuş sırası hakkında sorum var.


  Reklam


  Ravzasevdam
  Delil mana değildir.
  Biliyorum zaten delil olsun diye yazmadım ben onları.sadece bildiğimi yazdım.
  zaten bende 4 mezhepte sırayla okumanın hükmünün aynı olduğunu yani sünnet olduğunu terkinin mekruh oldugunu söylemek istedim.mananın delil olarak alınmadığını söylemek içinde hangi sure peşpeşe ve anlam birliği var diye sordum.tersten okuyanın kalbi tersine dönerdeki ters okumanın sondan başa doğru okumanın kastedildiğini okumuştum ama sihir işini şimdi sizden duydum

  Kardeşim ben onu sana delil olarak sunmadım zaten benim bildiğim bu dedim değil mi ,delil bu demedim.
  Bende daha önce sıraya uymuyordum çünkü bilmiyordum.sıra atlamanın mekruh olduğunu ve sıraya uymanın sünnet olduğunu öğrenince elimden geldiği kadar uymaya ve uygulamaya çalışıyorum.Zaten çok fazla surede ezbere bilmiyorum.


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
namaz sureleri sırası,  namaz surelerinin okunuş sırası,  namaz surelerinin sırası