+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İntiharı düşünüyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. oslo
  Üye
  Reklam

  İntiharı düşünüyorum

  Reklam

  İntiharı düşünüyorum Mumsema Öncelikle yaşamak istemiyorum nedeni dünyada yaşananlar ve insanların birbirini sevmemesi.İkinci olarak savaşlar ve adaletsizlik beni etkiliyor.İnsanların gösteriş merakı ve birbirlerini önemsememesinide üzerine eklersek yaşamaktan küçük bir zevk dahi almıyorum.Namaz kılmakta bana huzur vermiyor çünki namaz kıldığım şehrin içinde barlar, tekel bayiler fuhşiyat hat safhada.Bunu iki senedir düşünüyorum.Allah af edecektir diye kendimi teselli ediyorum ama bu kendimi kandırmaktan başka bir şey değil.Şu son iki aydır bunu ciddi ciddi düşünmeye başladım.Yaşarsam çevre beni etkileyecek ve dahada kötüye gideceğimi biliyorum.Hiç kimse bir şey yapmıyor insanlar sadece namaz kılıp birbirlerine öğüt veriyorlar ama onlarca genç beden metropollerde harcanıyor.Onlarca kadın kirleniyor.Onlarca çocuk öldürülüyor.Ve kötü olan onlarcası benim içimi acıtıyor.Beni şu andan itibaren hiç bir şey mutlu etmeyecek.Mutlu olamayacağım.Gerçekten çok bunaldım.Hiç bir şey rahatlatmıyor.Çöküyorum.Bunun sonucu sonsuza dek cehennemmidir?Kesinmidir?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: İntiharı düşünüyorum


  Reklam


  deniz yıldızı öyküsünü oku

 3. Misafir
  Selamun aleykum kardeşim öncelikle yaşadığın bu buhrandan bir an önce kurtulursun inşallah .bende çok yalnızdım bir zamanlar sonra gerçekten inanarak kalbimle Allah a dua ettim sonra ne mı oldu Allah cc dua mı kabul etti ve ınan hiç yanlız değilim .en yakın dostum da arkadaşımda Allah .inanki bu dünyada ve ahirette birakmicak tek kişi o.sakin intiharı düşünme.kovulmuş seytandan Allah a sığınarak tüm kalbinle samimiyetle namazini kıl , namazında huzur verir sana .insanlar da seni seviyorsa üzülme .bir tek Allah sevsin seni istemezmisin . Canım Rabbim seni severse herkes seni sever.Eger bu dediklerimi yapar namazini ihlasla kılıp kalpten de dua edersen mutlu olacaksın inşallah.

 4. dr.şeriati
  Üye
  Icinde bulundugun durum seni olaylara yorumundan cikardigin sonucta bir saptirma meydana getirmis. Simdilik acilen bir psikiyatri klinigine gitmeni oneriyorum. Sonrasinda konusuruz yorumlarini ins.

 5. silversoul
  Devamlı Üye
  Kim haksiz bir cana kiyarsa varacagi yer cehennemdir. İntihar haksiz cana kiymaktir. Bu dusinceden vazgec. Butun zorluklar sinavin bir parcasidir. Ayette diyorki muhakkakki zorlukla beraber birde kolaylik vardir. İslami guzel ogren. Allah'i iyi tani. İslamin guzelliklerini ogren ve Allah davasini uen
  Allah bizi kendisine kulluk edelim diye yaratmistir. Bu gorevini yapmayan her insan sıkıntidadir. Allah herseyin otesinde bir yucelige sahiptir. Allah ile tanis boylece herseyin iyiye gittigini goruceksin. Cunku her isin akibeti Allah'a aittir.

 6. sour
  Üye
  Ayni duruma dusmustum. Gidip teneşir taşina oturup alsana Allah'im derdim. İnsanlardan nefret ederdim. Bigun bunaldigim zaman bi tanidik gelip bi sohbet yapti. Allah gonderdi.anladim. Zaten.imtihan.burda. Bu.insanlara dogruyu anlatmak dogru kalabilmek imtihani kazanmak.mesele. Bu.dunya cok onemli bi yer degil cok fazla takma. Ölumun gelecegi gune kadr sadece Allah'in yaninda olmasinin tadini.cikar ben.oyle.yaptim. Bi ayet vardi tam hatrlamiyorum 'Allah kuluna kafi degil mi?' O varsa kimse olmasin. Ben.simdi.intihar dusndgm gunlerden.cok utaniyorm. Cok kararliysan suriyeye filan gidip.cihada katil. Şehadet nasip olur belki direk cennet varken.direk cehenneme yol alma kardesim..

 7. @hmet
  Üye
  Ve sen yine denendiğinde
  ve yine kalbin daraldığında
  ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
  ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde.
  Uzun uzun düşün
  ve hatırla yaradanını!

  Allah kuluna kâfi değil mi?

  (Zümer/36)


 8. Misafir
  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

  Senin durumun bellidir kardeşim. Sen namazını ya Allah için kılmıyorsun yada kıldığın halde günah ile meşgul oluyorsun. Yani Allah'ı unutuyorsun nasıl mı? Cenneti unutarak, Allah'ın rahmetini unutarak, ihsanını unutarak, Bir besmele ile şeytandan sığınacağını unutarak.

  Diyorsun ki; ''Fuhuş hat safada'' bunu şuçlusu kimdir? İmanı zayıf olan ve intihar edeceğim diye devam edersen sende. Çünkü bu Fuhuş başlamasını en önemli nedenlerden biri imanın zayıflığıdır. Sen intihar etmeyi düşünüyorsan seninde imanın zayıf olduğunu göreceksin. Ve bu işi yapanlar arasında bir farkın kalmayacak.

  Diyorsun ki; ''Çevre beni etkileyecek'' Senin kafanda ne var? Beyin değil mi? E bunu sana kim verdi? Allah değil mi? O zaman beynin, imanın en önemlisin hepimizin Rabbi olan Allah var. Peki etkilenirsen bu yine senin şuçun olacak. Ve doğal olarak senin diğer insanlar arasında bir farkın olmayacak.

  Diyorsun ki; '' Hiç kimse bir şey yapmıyor'' İşte ha şeytan sana vesvesenin kralını vermiş. İşte senin bilmem gereken nokta bu olmalı sıkıntın bunda başladı ve ilerliyor. Vesvese o kadar dalmışsın ki İslam şehitlerini unutmuşsun. Sen bil bilme unutma birileri elbet bir şey yapıyor kiminden haberimiz oluyor kiminden olmuyor.. Ama sakın ha kimse bir şey yapmıyor deme. Allah uğrunda cihat edip ölenlere yalancı demiş olursun...

  ''Ve sen yine denendiğinde
  ve yine kalbin daraldığında
  ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
  ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde.
  Uzun uzun düşün
  ve hatırla yaradanını!

  Allah kuluna kâfi değil mi?
  (Zümer/36)

  Bu kardeşimin paylaşmış olduğu ayete bak. Hiç birimiz yanlız değiliz. Sağ mızda melek solumuzda melek. Ve yanımızda şeytan. Ama şunuda unutma ''Allah senle beraberdir.'' Sen ne zaman ''Rabbim'' dersen. İntihar düşünen Rabbi ile beraber değildir. Rabbi ile beraber olan zaten intiharı düşünmez. İmanın zayıftır. İmanın kuvvetlendir. Şeytana sakın ha uyma. Belli ki seni zayıf noktandan yakalamış. Bunları nerden mi biliyorum? Çünkü senin yaşadıklarını bende yaşıyorum. Bende düşündüğüm oluyor ama dünya cehennemden beter değil bunu biliyorum. Cennetide biliyorum dünyadan ne kadar güzel olduğun.

  Yani Allah sana kafi değil mi?

  Tabi en doğrusunu Allah bilir. Selam ve dua ile.

+ Yorum Gönder