+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ölen Hristiyan Arkadaşım İçin Nasıl Dua Edebilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. TheChosen6767
  Üye
  Reklam

  Ölen Hristiyan Arkadaşım İçin Nasıl Dua Edebilirim?

  Reklam

  Ölen Hristiyan Arkadaşım İçin Nasıl Dua Edebilirim? Mumsema Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce çok sevdiğim hristiyan bir arkadaşımı kaybettim kendisi 18 yaşındaydı annesi felan bilmiyordu hristiyan olduğunu anlattığına göre aynı rüyayı üst üste görmeye başlamış sonra din değiştirmiş. Neyse bu arkadaşım öldü. Ama kendisi çok iyi bir insandı hatta saygı duyduğu için benimle cuma namazına bile gelirdi böyle biri yani kendi çıkarı için değil Alla rızası için işlerini yapardı. Onu ne kadar dine geri döndürmeye çalışsamda başaramadım onun için Allah'a nasıl dua edebilirim? Onu affetmesi için. Gerçi öteki taraf ile ilgili tahmin yapmak istemiyorum. Ne olacakğını sonuçta gene sadece ALLAH bilir. Şimdiden teşekkürler.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Ölen Hristiyan Arkadaşım İçin Nasıl Dua Edebilirim?


  Reklam


  Gerçi öteki taraf ile ilgili tahmin yapmak istemiyorum. Ne olacağını sonuçta gene sadece ALLAH bilir.
  Bir mürted için iyi demen hiç yakışmamış.
  Allahın iyi demediğine bir Müslüman nasıl iyi der!!!!!!!
  Doğru sadece Allah bilir ama din değiştiren ve Müslüman olmadan ölenlerin yeri ebedi cehennemdir bunu bize kuranda bildirmiş.
  Kafire dua edilmez, dua eden yani af dileyen rahmet dileyen dinden çıkar.

 3. Huzurlu
  Üye
  Mürted , dünyada iken tekrar kelime-i şehadet getirmedikçe küffardan sayılır.Allah muhafaza etsin , arkadaşınız için yapacak birşey kalmamıştır eğer mürted vefat etmişse . Rabbim hiçbirimizi hak yolundan , kendi yolundan saptırmasın.Rabbim imanımızı artırsın.Amin ...!

  Selametle

 4. silversoul
  Devamlı Üye
  Eger musluman olarrak olmediyse yapilacak birsey kalmamistir. Allah katinda hak di. İslamdir. İnneddine indallahil İslam kim islamdan baska dinle Allah in huzuruna cikarsa ondan kabul edilmeyecektir. Allah 1 dir hristiyanlar ise 3 ilah var diye inaniyor baba ogul kutsal rruh diyorlar bu yuzden musrikler. Musrikler cehennemde sonsuza dek kalicakk cunku ayette Allah sirk haric diledigi gunahi bagislar diyor. Yani dua etmen faydasiz eger kufrunu ilan etmisse.

+ Yorum Gönder