+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdestinde banyoda fazla kalma ?? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. toshiba_87
  Emekli
  Reklam

  Gusül abdestinde banyoda fazla kalma ??

  Reklam

  Gusül abdestinde banyoda fazla kalma ?? Mumsema gusül esnasında zaman zaman banyoda biraz fazla kalıyorum vesveseyle karışık vücudumu güzelce yıkıyorum. vesvese yapmamdan dolayı guslü baştan mı almak gerekir yoksa kaldığım yerden devam etmek mi gerekir?? net bir cvp verirseniz ii olur.

 2. Huzurlu
  Üye

  Cevap: Gusül abdestinde banyoda fazla kalma ??


  Reklam


  Hayır.Vesvese dolayısıyla guslü yeniden almanıza gerek yok . Eğer herhangi bir yerinizi tam olarak yıkamadığınızdan EMİNSENİZ gusülden sonra o bölgeyi yıkamanız kafidir.Bunun dışında normal gusül abdesti azami 15-20 dakika sürer.Gusül sırasında su israfından kaçınmak gerekir.Vesveseleri ise günlük zikirlerinize düzenli devam ederek ve ibadetlerinizi yaparak zamanla yok edebilirsiniz.Allah cümlemizden razı olsun ...!

  Selametle

 3. toshiba_87
  Emekli
  heryerimi yıkadığımdan eminim ama uzuvlarımı vesveye kapılarak birkaç defa yıkıyorum. kısacası vesvese yaparak alınan gusül abdesti geçerlimidir ??

 4. Huzurlu
  Üye
  Neden geçerli olmasın güzel kardeşim . Eğer yıkadığından eminsen için rahat olsun , Allah kabul etsin inşaALLAH :gul : , eğer sürekli vesvese geliyorsa kafana takma , uzaklaştırmaya da çalışma .Çünkü düşünmemeye çalıştıkça o senin kalbine işleyecektir.Vesvese geldiğinde Allah'ı zikret , zamanla kurtulacaksın inşaALLAH

  Selametle

+ Yorum Gönder
banyoda cok uzun kaliyorum