+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İç huzursuzluğu için dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. deryacik93
  Üye
  Reklam

  İç huzursuzluğu için dua

  Reklam

  İç huzursuzluğu için dua Mumsema Selamun Aleykum kardeslerim,
  Ben bir aylik hamileyim ve icimde cok kotu sikkinti korku endise ve huzursuzluk var nasil yok edecegimi bilemiyorum ve bu baya beni uzer hale geldi cunli nere gitsem gogsumun ustu bole bastiriyor beni rahat edemiyorum huzurum yok napcami bilemiyorum

 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: iç huzursuzluğu


  Reklam


  İç huzursuzluğu için okunacak dua

  'Ve aleykümüsselam Verahmetullahi Veberakatüh

  Bismillahirrahmânirrahîm
  Euzu bi kelimatillahit tammati min ğadabihi ve ıkabihi ve min şerri ıbadihi ve min hemezatiş şeyatıyni ve en yahdurun

  ANLAMI:

  "Allah'ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah'ın tam kelimelerine sığınırım."

 3. @hmet
  Üye
  Sıkıntı için okunabilecek dualar
  Ruhsal sorunlara dualar


  İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir. Peygamberimiz (sav) böyle sıkıntı içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur. Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız. Duâlardan bazıları aşağıdadır:

  "Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."

  "Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."

  "Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze'l-arşi'l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu'id! Ya Fe'aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike'l-lezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi-kudretike'l-leti kaderte biha halkıke ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni."

  "Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Ey yüce Arşın sahibi! Ey her şeyi hiçten yaratan Mubdi! Ey ölmüş yaratıkları yeniden yaratacak Muîd! Dilediğini yapabilen Allah’ım. Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nuru hürmetine, bütün yaratıklara gücünün yettiği kudretin ve her şeyi içine alan rahmetin hürmetine… Sana yalvarıyoruz… Senden başka ilah yoktur."


  "Ey imdad isteyenlerin yardımcısı ! Benim imdadımıza koş ! Ey zorda kalanlara yardım eden! Bana yardım eyle..."

 4. Misafir
  Selamun aleykum benim içimde çok sıkıntı oluyor nefes almak bile zor geliyor dünya üzerime üzerime geliyor sanki

+ Yorum Gönder
iç huzursuzluğu için dua,  ic huzursuzlugu icin okunacak dua,  iç huzursuzluk için okunacak dua,  iç sıkıntısı huzursuzluk için dua ,  iç huzursuzluğu,  içteki huzursuzluk için dua,  iç huzursuzluk için dua