+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. konya442
  (Cezalı)
  Reklam

  Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri

  Reklam

  Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri Mumsema evet severiz tabikide lakin haksizliklarin yasandigini savurnuruz. ve sevmedigimiz iki kisi vardir. muaviya ve yeziddir. bunlar cünki ehli beyt soyuna haksizliklar yapmis ve islam ile insanlari kandirarak mülke oturmustur hatta peygamber efendimizin torunlarini öldürmüslerdir. ozaman zaten bu meshep olaylari cikmisdir birkac yüz sonra yanlis hatirlamiyorsam. ve hz ömer ve hz ebu bekire gelelim ) hz ali ehli beyt soyundan oldugu icin ve peygamber efendimize en yakinlardan sayildigi icin ve peygamber efendimizin sözleri üzre islam alemi ozamanlar aliyi istemislerdir lakin halifelik tartismasi ciktiginda ali cekilmistir. ve bu yüzden biz o zamanda hz alinin haksizliga ugradigini düsünürüz. cünkü o alimdi ve müslimanligi kabullenen ilk insanlardandi ve peygamberimizin sag koluydu. bilirsin belki... ve hz aise ye gelince. ben sahsen sevmiyorum cünki hz omerin ölümünden hz aliyi sorumlu tutarak ona savas acmistir ki bir kadin icin savasmak haramdir. bunu sende bilirsin. ve hz aliyi öldürmeye calistigina dair cok söylem var.. burdan böyle kisa bir sekilde anlattim ki alsinda bukadar kisa anlatilmamali..


 2. silversoul
  Devamlı Üye

  Cevap: Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri


  Reklam


  Mezhep fanatiklerinin birbirini tekfir etmeleri sonucu. sünni şii birbirine düşman olmuşlardır. Ancak Allah diyor ki müslümanlar ancak kardeştir.
  Bir müslümana kafir demek küfre götürebilir.
  İmam humeyni çok değerli bir İslam alimidir. Der ki biz kolları bağlayalım mı çözelim mi diye tartışırken siyonistler o kolları nasıl keseriz diye düşünüyorlar.

 3. silversoul
  Devamlı Üye
  Şiilerin hepsi aynı olmadığı gibi sünnilerinde hepsi aynı değildir bana göre yanlış düşünceler şudur.
  Ayşe müminlerin anasıdır Kur'an'da derki ''Peygamber, mü’minlere kendi canlarından daha önce gelir. Onun eşleri de mü’minlerin analarıdır. Aralarında akrabalık bağı olanlar, Allah’ın Kitab’ına göre, (miras konusunda) birbirleri için (diğer) mü’minlerden ve muhacirlerden daha önceliklidirler. Ancak dostlarınıza bir iyilik yapmanız başka. Bu (hüküm) Kitap’ta yazılıdır.'' (AZHAB 6)
  Uhud savaşında müslüman kadınların savaştığı kaynaklarda yazılıdır. Ümmü Seleme(Ra) üstelik aslanlar gibi cihad etmiştir.
  Ayşe anamız Hz.Ali ye sen öldürdün demiyor sadece suçluların cezalandırılması konusunda anlaşmazlığa düşüyorlar.
  Ömer(Ra) ve Ebu Bekir(Ra) Resulullah'ın en zor zamanlarında yanındaydı İslam için en çok infak edenlerin başındaydı ve ilk müslümanlardandı. Sahabe olmuş bu 2 değerli insana söz söylemek kimsenin haddi değildir. Bizim konumumuz bir sahabeyi eleştirecek konumda değildir.
  Sünnilerin bana göre hatası 12 imama yeterince değer vermemeleri. Çoğu sünni 12 imamın ismini dahi bilmez hatta 12 imamın varlığından haberdar olup olmadığı meçhul. Resulullah'ın soyundan gelen bu değerli insanları tanımalıyız çünkü Hz.Hüseyin Tevhid uğruna kendini feda ediyor. Onun Kıyamı aslında bizlere örnek olmalı günümüzdeki tağutları yıkmak konusunda onu örnek almalıyız.
  Bunlar benim naçizane görüşlerimdir hatalı olabilirim ama artık mezhepler kavgayı bırakıp kardeş olmalılar.
  Sonra insanlar kendi aralarındaki işlerini parça parça böldüler. Her grup, kendinde bulunan ile sevinip böbürlenmektedir. Müminun 53
  Ve işte bu, bir tek ümmet olarak sizin ümmetinizdir. Ben de sizin Rabbinizim. O halde Bana takvâlı davranın. Müminun 52
  Ve hep birlikte Allah'ın ipine sıkıca sarılın/Allah'ın ipi ile korunun, ayrılmayın ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Ali İmran 103
  Dini ayakta tutun ve onda ayrılığa düşmeyin. Şura 13

 4. Katade
  Devamlı Üye
  Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri


  evet severiz tabikide lakin haksizliklarin yasandigini savurnuruz. ve sevmedigimiz iki kisi vardir. muaviya ve yeziddir. bunlar cünki ehli beyt soyuna haksizliklar yapmis ve islam ile insanlari kandirarak mülke oturmustur hatta peygamber efendimizin torunlarini öldürmüslerdir. ozaman zaten bu meshep olaylari cikmisdir birkac yüz sonra yanlis hatirlamiyorsam. ve hz ömer ve hz ebu bekire gelelim ) hz ali ehli beyt soyundan oldugu icin ve peygamber efendimize en yakinlardan sayildigi icin ve peygamber efendimizin sözleri üzre islam alemi ozamanlar aliyi istemislerdir lakin halifelik tartismasi ciktiginda ali cekilmistir. ve bu yüzden biz o zamanda hz alinin haksizliga ugradigini düsünürüz. cünkü o alimdi ve müslimanligi kabullenen ilk insanlardandi ve peygamberimizin sag koluydu. bilirsin belki. ve hz aise ye gelince. ben sahsen sevmiyorum cünki hz omerin ölümünden hz aliyi sorumlu tutarak ona savas acmistir ki bir kadin icin savasmak haramdir. bunu sende bilirsin. ve hz aliyi öldürmeye calistigina dair cok söylem varburdan böyle kisa bir sekilde anlattim ki alsinda bukadar kisa anlatilmamali

  Hz. Muaviye (radıyAllahü teâlâ anh), Peygamber efendimizinkayınbiraderi ve vahiy kâtibi idi. Resulullahın zevcelerinden Habibevalidemizin kardeşidir. Eshab-ı kiramın büyüklerindendir. Öleceğizaman, Resulullahın kendisine hediye ettiği bir gömleğe sarılıp,hazinesinde saklamış olduğu, Resulullahın mübarek saç ve tırnakkesintilerinin de gözlerine ve ağzına konularak defnedilmesini vasiyetetmişti. Kabri Şam’dadır.

  Mekke fethedildiği gün babası ile beraber, Resulullahın önünde müslüman oldu.
  Hz. Muaviye, Peygamber efendimizin kâtiplerinden idi. Yazısı güzel idi. Fasih, halim, vakur idi.
  Zeyd ibni Sabit diyor ki:
  Muaviye, Cebrailin getirdiği vahyi ve Peygamber efendimizin mektuplarını yazardı.

  Fahr-iâlemin emniyetlisi idi. Bu yüksek rütbe, derecesinin ne kadar yukarıolduğunu gösterir. Bu büyük zata dil uzatanlar, Server-i âleminKur’an-ı kerimi yazmakta emniyet ettiğine dil uzatmış olurlar.
  Abdullahibni Mübarek hazretlerinin ilminin derecesini bilmeyen bir müslümanyoktur. Din imamı idi. Her ilimde ileri, her işi ilmine uygun idi.Peygamber efendimizin ilmine tam vâris idi. İşte bu büyük âlimbuyuruyor ki:
  (Hz. Muaviye, Resulullahın yanında giderken, bindiği atın burnuna giren toz, Ömer bin Abdülaziz’den bin kere efdaldir.)

  Hz. Muaviye, Huneyn GazasındaResulullahın önünde babası ile birlikte kahramanca çarpıştı. TebükGazvesine katıldı. Veda Haccında bulundu. Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömerzamanlarında Suriye taraflarındaki savaşlara katıldı. Hz. Ömer, onu Şamvalisi yaptı. Hz. Ömer zamanında 4 yıl, Hz. Osman zamanında 12 yıl, Hz.Ali zamanında 5 yıl, Hz. Hasan zamanında altı ay Şam’da 21.5 sene valioldu. [41.] senede, Kufe’de halife seçildi. 19 sene, dört ay halifelikyaptı.

  İslamiyet’inyayılmasında kıymetli ve pek çok hizmetlerde bulundu. Miladi 662’deSicistan’ı, 663’de Sudan’ı, bir sene sonra Afganistan’ı, Kâbil şehrinive Hindistan’ın kuzey kısmını, 665’te Tunus’u (Afrikiyye’yi) aldı.668’de gemilerle gittiği Kıbrıs’ı ve iki sene sonra da İran’daki büyükKuhistan eyaletini fethetti. Yine aynı sene Bizans İmparatoru DördüncüKostantin zamanında, oğlu Yezid’i büyük bir ordu ile İstanbul’un fethiiçin gönderdi ve şehir kuşatıldı. Kostantin, her sene büyük miktardavergi vermek şartıyla barış yapmak zorunda kaldı.

  673’deUbeydullah bin Ziyad’ı Horasan’daki orduya kumandan yapıp, CeyhunNehrini develerle geçerek Buhara’yı aldı. Hz. Ömer tarafındanfethedilen Kudüs hıristiyanlara geçince, Hz. Muaviye şehri tekrar elegeçirdi. Yemen, Mısır, Kayrevan, Irak, Azerbaycan, Anadolu, Horasan veMaveraünnehire hakim oldu. Müslümanlar tarafından çok sevildi.Peygamber efendimiz, Hz. Muaviye’ye, (Ey Muaviye! Memleketlere hakimolduğun zaman, iyilik et!) buyurmuştur. Resulullahın sohbeti ve hayırdualarının bereketiyle, İslamiyet’in tesir sahasını çok genişletti veİslamiyet’ten hiç ayrılmadı.

 5. Katade
  Devamlı Üye
  sivri burun fitne yapma kurban ol h.z aişeye dört halifeye

 6. jerusselam
  Devamlı Üye
  h.z Aiyşe dört halifeye ve h.z muaviye bunlara sövenin ALLAH belasını versin ALLAH"ın laneti üzerlerine olsun..

 7. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  kmse sahabelere sövemez !
  ayıp be o temiz insanlara iftira atıyorlar.
  ALLAH (c.c.) bunun hesabını elbette soracaktır onlardan

 8. Şema
  el-âsa limen âsa
  Konya442
  Peygamber'imizin eşi ve tüm metinlerin annesine laf atmak neymiş ahirette görürsün
  Aramızda işin yok
  Allah ıslah etsin

 9. jerusselam
  Devamlı Üye
  Sünnilerin bana göre hatası 12 imama yeterince değer vermemeleri. Çoğu sünni 12 imamın ismini dahi bilmez hatta 12 imamın varlığından haberdar olup olmadığı meçhul. Resulullah'ın soyundan gelen bu değerli insanları tanımalıyız çünkü Hz.Hüseyin Tevhid uğruna kendini feda ediyor. Onun Kıyamı aslında bizlere örnek olmalı günümüzdeki tağutları yıkmak konusunda onu örnek almalıyız.

  İmam humeyni çok değerli bir İslam alimidir. Der ki biz kolları bağlayalım mı çözelim mi diye tartışırken siyonistler o kolları nasıl keseriz diye düşünüyorlar.
  silversoul dan alıntıdır

  kardeş yazdığın cevaplara bakıyorum sen hep şiileri öve öve bitiremiyon yok bunu tanıyın yok şunları tanıyın cevaplarda senin şii olduğunu gösteriyor
  şiilerin ne olduğu belli değil dörttane cennetle müjdelenmiş bir birinden değerli halifeler senin neyine yetmiyorda hümeyniyi tanıyın yok 12 imamı tanıyın diyon.

 10. silversoul
  Devamlı Üye
  Jerusselem yazdigimin sadece bir kismini okudun sanirim tamamini oku zanna gore konusma zannin bir kismi gunahtir ayrica bilmedigin seylerin pesine dusme kalp goz kulak bunlardan sorumludur.
  Muslumanlik ahkami kesiliyor ama gazzeye sunniler 1 kursun vermemistir iransa bir cok askeri yardimda bulunmustur fecr fuzeleri gibi
  ben hanefiyim ama mezhep fanatigi degilim. Kim birine kafir derse karsisindaki kafir degilse kendine doner.
  Hakkinda yeterince bilgi sahibi olmadigin konularda konusma yaptiklarimizdan sorumluyuz.
  Bana iftirada bulundun ve hakkima girdin.

 11. silversoul
  Devamlı Üye
  12 imam peygamberin soyundan gelen insanlardir onlara bugz edersen sonu nereye varir tahmin et. Humeyni İranda Amerikan piyonu Sah i devirip İranda taguti rejimi yikip yerine Allah in seriatini getirmistir. Hz huseyin taguta bas kaldirmis tevhid ugruna canini vermistir. 4 halife hepsi degerli insanlar yukarida yazdim 4 halifeyi az cok taniyoruz ancak 4 halifeden sonra İslam davasi bitmis gibi kestirip atamatiz. Tarihimizi ogrenip ders almaliyiz yoksa hz Osman zamanindaki gibi bi fitne cikip butun musluman alemini sarar.

 12. jerusselam
  Devamlı Üye

  Reklam


  Humeyninde İranında ALLAH belasını versin amerikayla iş birlikçiden ne bekliyon.
  hanefi mezhebindenim diyon hem iranı destekliyon
  Humeyni İranda Amerikan piyonu Sah i devirip İranda taguti rejimi yikip yerine Allah in seriatini getirmişmiş.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
hz omer aleviler,  aleviler ve hz ömer,  hz ömer osman