+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ayhancan
  Üye
  Reklam

  Cevap: Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri

  Reklam  Cevap: Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri
  Ben 4 Halife nin dördunu de severim

 2. Misafir

  Cevap: Alevi kardeşlerin Hz.Osman ve Hz Ömer hakkındaki düşünceleri


  Reklam


  Ben de Sünni görüşe sahibim ama bu demek değil ki mezhep fanatiğiyim. Ortada gün yüzü gibi gerçekler var. Hz Aişe anamıza da küfür edenlerin sonu fenadır, Hz. Ali'ye küfr edenlerin sonu da fenadır. Amma burada Muaviye gibi Ehl-i Beyt düşmanlarına Hz. yakıştırmasını gösterenleri görüyorum. O Muaviye değil mi Hz. Ali'ye başkaldıran, peygamberimizin biricik torunu Hz. Hasan'ı zehirleten öldüren? Muaviye'nin oğlu Yezid değil mi Hz. Hüseyin'in kafasını kesen? Böyle bir adama nasil hürmet ediyorsunuz merak ediyorum? Ben ki İmam-ı Azam Ebu Hanifeyi rehber edinmiş birisiyim bu Muaviyeye (ki kendisi müşrik iken müslümanların en büyük düşmanı Süfyan'ın oğludur) nasıl saygı duymamı bekliyorsunuz. Bir tarafta da Şia'nın diğer halifelere ettikleri lanetler var küfürler var şüphesiz ki onlarında sonu cehennem yoludur. Allah en iyisini bilir. O yüzden körü körüne mezhepçilik yapıp yok Sünniler şöyledir yok Şiiler şöyledir diye kesin yargıya varmayın.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
hz omer aleviler,  aleviler ve hz ömer,  hz ömer osman