+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Taşların enerjisi olduğuna inanmak doğrumu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hatalar
  Devamlı Üye
  Reklam

  Taşların enerjisi olduğuna inanmak doğrumu ?

  Reklam

  Taşların enerjisi olduğuna inanmak doğrumu ? Mumsema Taşların enerjisi olduğuna inanmak doğrumu ?  Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

  Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.

  ben ametist taşı aldım yukardaki gibi özellikleri var diye ders çalışıorum taşın bu özlliğini duyuncada almak istedim ALLAH'ın yaratmış olduğu taşta şifalarda olabilir diye derslerime de çalışıorum ALLAH'tan hakkıma hayırlısını istiyorum dua ediyorum bir taştan ümit bekleyerek almadım inşallahve tekara inşallah öylede olmasın. ama enerjinin etkisine inanıorum bu niyetler le bunda dinen bunda bi sakınca var mıdır ?

 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Taşların enerjisi olduğuna inanmak doğrumu ?


  Reklam


  Bazı taşların insandaki negatif enerjiyi alarak hastalıklara (ruhi rahatsızlıklara, depresyona vs. ) iyi geldiği belirtilmektedir. Bunları takmak dinen caiz mi?


  Bazı taşların özelliklerinden dolayı insandaki hastalıklara iyi geldiği bilim tarafından da kabul edilen bir gerçektir. Bu bakımdan şifa niyetine bu taşların takılmasında bir mahzur yoktur. Ayrıca bu taşları takarken de tıbbi tedaviyi de ihmal etmemek gerekir.

  Şu husus unutulmamalıdır ki, o taşları yaratan ve onlara o özelliği veren Allah'tır. Bu bakımdan nasıl ki bir ilacı içerken şifayı verenin Allah olduğuna inanıyor ve ilacı bir vesile biliyorsak, bu taşların da bir vesile olduğunu ve şifayı verenin Allah olduğunu unutmamak gerekir.

  Selam ve dua ile...Sorularla İslamiyet

 3. hatalar
  Devamlı Üye
  çok güzel açıkladınız ALLAH razı olsun onu yaratan ALLAH şifa ALLAH'tan o bilr vesiledir teşekkürler.

 4. Misafir
  Şu sıralar çok konuşulan enerji almak göndermek birilerini enerji gönderim kanalı olarak kabul etmek günah mı buna inanmak günah mı

 5. arifselim
  Yönetici
  Dinimizin açık bir beyanda bulunmadığı ve tıbbın bilimin ispatlamadığı çeşitli görüşlere ve şeylere asla aldanmamak ve inanmamak lazımdır.

+ Yorum Gönder
taşlara inanmak günah mı,  şifalı taşlara inanmak günah mı,  taslardaki sifa dogrumu,  doğal taşlara inanmak günah mı,  taşlarla tedavi dinen caizmi,  enerjili taşların dindeki yeri