+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu Durum Abdesti Bozar Mı , Özüre Mi Girer ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hatalar
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bu Durum Abdesti Bozar Mı , Özüre Mi Girer ?

  Reklam

  Bu Durum Abdesti Bozar Mı , Özüre Mi Girer ? Mumsema SELAMÜNALEYKÜM

  bende meni mi diolar akıntı mı mezi mi ne diolar bilmiorum. birşeyi arzulayıpta böyle hazla gelen bir şey değil. vücut kendi yapıyor. yani benim sorum şu. bu benim abdestimi bozarmı. mesela değişiorum pis namaz kılınmaz diye abdest aldım değiştim namaza niyet ettim sünneti kıldım sonra farzı kılmadan bakıorum yine olmuş 2 namaz arasında bile oluyor bu özüremi girer yoksa sürekli abdest mi almam lazım her seferinde ?

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Bu Durum Abdesti Bozar Mı , Özüre Mi Girer ? CEVAPLARINIZI BEKLİORUM.


  Reklam


  sehvetle çıkmamış olan bir meni için hanefi mezhebine göre gusletmeniz gerekmez.şafi mezhebine göre gerektirir.
  amma ve lakin senden meni degilde mazi akıyor olabilir eger sehvetini artıracak durumlar söz konusu ise örngin hayal etme görme vs.. bu gibi sehvet artırıcı oynasma vs. mezi akar buda guslu gerektirmez ama akan yeri temizlemek gerekir....
  saygılarr

 3. burakkagan
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  Ve aleyküm selam

  Gusül bozulmaz, abdest bozulur. Tekrar abdest almak gerekir. Abdestsiz kılınan namazlardan dolayı tövbe ve farzların kazası da gerekir.

  Bu tarz akıntılarınız varken abdestten önce bir pamuk parçasını ufalayıp pirinç tanesi haline getirip organa sokarsanız kurtulmuş olursunuz. Pamuk parçasının tamamını içeri sokmaya gayret edin.

+ Yorum Gönder