+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kilarken aşiri dünya işlerine dalmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kul93
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namaz kilarken aşiri dünya işlerine dalmak

  Reklam

  Namaz kilarken aşiri dünya işlerine dalmak Mumsema Ben Namaz kilarken asiri dünya islerine daliyorum bunun nedeni nedir?

  Sanki namaz kilmamis, sadece egilmis kalkmisim gibi oluyor...

  Eskiden böyle degildi biraz daha iyidi.

  Bunun nedi nedir ve nasil düzeltebilirim?

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz kilarken asiri dünya islerine dalmak


  Reklam


  Bu dediginiz, insanlarda cok olur. Sahsen bana da oluyor. Bu konuda -acizane- dusuncem arada bir tabiri caizse iman tazelemek gerektigi. Ornegin inzivaya cekilebilirsiniz birkac gun. Buna imkaniniz yoksa kendinizi bir muddet duzenli olarak programa sokun. Program dedigim mesela gunde 2 saat kurani kerim ve meali, cevsen, cesitli dini kitaplar okuyabilirsiniz. Boyle yaparsaniz eski husunuzun yavas yavas geri geldigini hissedebilirsiniz. Bu benim sahsi gorusum ve tavsiyem. Hocalarimizin ve kardeslerimizin de tavsiyeleri varsa lutfen yazsinlar
  Selametle!

 3. Huzurlu
  Üye
  Herkeste rastlanan bir durumdur güzel kardeşim. Namazdan önce Ayet'ül Kürsi'yi okursan bir nebze azalır.Kendini ibadetlerine ver ve onları aksatma , bunun yanında ilim öğrenmeye çalış , günlük zikirlerini aksatma. Böylece inşaALLAH zamanla bunlar çözülecektir.

  Selametle

 4. hatalar
  Devamlı Üye
  Bence duaların anlamalarını ezberle ve dua yı okuyup geçmektense ne söylediğini bilip daha huşu ile kılmana yardımcı olabilir bence bunu denemelisin .

+ Yorum Gönder