+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamda İdda Bayisi açmak / işletmek ve kazanılan para Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. soru12345
  Üye
  Reklam

  İslamda İdda Bayisi açmak / işletmek ve kazanılan para

  Reklam

  İslamda İdda Bayisi açmak / işletmek ve kazanılan para Mumsema Babam yaklasık 9 ay önce idda bayisi aldı ıcınde milli piyango(sayısal loto,süper loto,sans topu,on numara) oyunları var ve ayriyetten idda ve spor toto var babam ordan kazandıgıyla bızı gecındırıyor babamın yaptıgı gunahmıdır bızı o parayla gecındırmesı harammıdır?

  Biz kimseye ne zorla oynatıyorz nede tesvik ediyoruz
  Not:babam nadır ben ise asla oynamam

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: İdda Bayisi!


  Reklam


  İddaa oynamakta, oradan kazanılan para da haramdır. Haram parayla geçinmenin de haram olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Haram ateştir. Hem bu dünyada yakar hem ahirette. Cenab-ı Hakk Kur’anı Kerim’inde “Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.” (Maide 90) buyurdu.

  Allah yardımcının olsun, İnşallah yardımcı olabilmişizdir...
  Selametle!!!

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  haramı satmak da haramdır, kumar oynatmak da haramdır eğer babanızın haberi yoksa bundan bilgilendirin.

 4. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye
  “ Ey iman
  edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal
  ve şans okları birer şeytan işi pisliktir;
  bunlardan uzak durun ki kurtuluşa
  eresiniz.”

  (Mâide Sûresi, 90)


  Babanıza bu ayet-i kerimeyi hatirlatin... Bu dunyada ailenin gecimini saglayim derken ahiretini yakmasin... ALLAH'tan, helal yoldan bol kazancli bir isinin olmasini niyâz ederim.

+ Yorum Gönder
ganyanda çalışmak Günah mi ,  şans oyunları bayiliği açmak günah mı,  iddaa bayisinin kazanci harammi,  piyango bayisinde çalışmak caiz mi,  idda dukkani acmak harammi