+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arkadaşım yanlış bir şey söylerse ve ben uyarmazssam sorumlu olur muyum ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hatalar
  Devamlı Üye
  Reklam

  Arkadaşım yanlış bir şey söylerse ve ben uyarmazssam sorumlu olur muyum ?

  Reklam

  Arkadaşım yanlış bir şey söylerse ve ben uyarmazssam sorumlu olur muyum ? Mumsema benim arkadaşım bir mağaza için afedersiniz kibarını yazıcam popmun kenarı orasında bile güler yüzlü değiller gibi bişey söyledi. bende bundan rahatsız oldum çünkü orayıda küçük görmemek gerek oradan alışveriş yapamayan o kadar çok insan varki. öle düşünüorum ama ona bişey demedim yani yanımda böle konuşurlarsa ben sorumlu olurmuyum ne yapmayılım uyarıyımmı tekrar bu konuyu açıp .s ?

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Arkadaşım yanlış bir şey söylerse ve ben uyarmazssam sorumlu olur muyum ?


  Reklam


  İlk anki o sözünden siz sorumlu olmazsınız. Bunu söyleyip söylemeyeceğini bilemezdiniz zaten. Ama ilk başta kibarca uyarmalı, dinlemezse sertçe, yine dinlemezse yanından bir süre ayrılmalı çünkü işlediği günah için sorumluluk üstlenmek istemezsiniz. Buna benzer bir soru kısa süre önce soruldu ve yine benzer bir cevap verip şu hadis-i şerifi yazdık:
  "İçinizden biri uygunsuz bir şey görürse onu eliyle (bizzat müdahil olarak) çözsün, buna gücü yetmezse kalbiyle çözsün (buğzetsin) ki bu da imanın en düşük derecesidir"
  Umarım bu size yardımcı olur. Allah utandırmasın. Selametle...

 3. hatalar
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun orada uyarmadığım için huzursuz olmuştum peki sizce tekrar konuyu açıp uyarimmi bekliyimmi başka ona bezer söylerse uyarmak için ?? napayım.

 4. 99/1
  Devamlı Üye
  Dediğim gibi bunu İLK yaptığında size bir mesuliyet yoktu. Ama şimdi siz onun bu yanlışının farkındasınız ve ilk gördüğünüz yerde uyarmanızda fayda olduğunu acizane düşünüyorum...
  Yanlışımız varsa Allah rızası için düzeltin...
  Selametle...

+ Yorum Gönder