+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Fetislik günahmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. soru12345
  Üye
  Reklam

  Fetislik günahmıdır?

  Reklam




 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Fetislik günahmıdır?


  Reklam


  Fetişizm, belirli bir nesneye veya olaya karşı oluşan cinsel azmadır. En yaygın fetişizmlerden biri, ayak fetişizmidir. Yani kişi, ayağı görünce kendisinde bir cinsel arzu beliriyor. Şimdi öncelikle bunun Psikolojik bir rahatsızlık olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Kur'an'da da geçen "zinaya yaklaşmayın!" emri, fetişizmde ihlal ediliyor. Yani bu bakımdan günahtır.
  Yanlışımız varsa düzeltin. Allah utandırmasın selametle!!!

 3. soru12345
  Üye
  Fetislikle zinanın bır alakası yokkı ınsan kendı karısı veya kocasınının herhangı bır organına fetislık duyamazmı zınayamı gırer?

 4. 99/1
  Devamlı Üye
  Yalnızca o dar açıdan bakarsanız tabiki girmez. Bir erkek erkekle bir kadın kadınla fetişlik duygusuyla sapık ilişki kurabilir. Ayrıca evli olmayan iki karşı cins için de bu olabilir. Olaya biraz geniş açıdan bakmaya çalışın...
  Selametle...

 5. soru12345
  Üye
  He tamam kardes sen eşcınsel olarak dedıysen sorun yok,ben karı koca arasını kasıt etmıstım o zaman zına olmaz demı gunahta degıldır?

 6. 99/1
  Devamlı Üye
  Dini olarak nikahlanmış karı koca arasında uygun bir ilişki zaten günah olmaz.
  Allah utandırmasın. SELAMETLE!

 7. soru12345
  Üye
  Peki tamam orasını anladım.
  Bu aynı konuda 2.sorum:
  İstimna yapan biri(zaten gunah bunu yazmanıza gerek yok)aynı zamanda istimna yaparken fetislık hissediyorsa(dusundugu kısı izledigi film vb.)daha cok mu gunah olur?

 8. soru12345
  Üye
  Bu konu ile ilgili kesin cevap alabılırsem sevınırım(hadis vb.) gibi?

 9. 99/1
  Devamlı Üye
  İstimna yaparken birisini düşünerek bunu yaparsa zihnen o kişinin namusunu alaşağı etmiş olur ki bu da o kişi üzerine bir hak olarak geçebilir. Dolayısıyla kişinin günahının artma ihtimali vardır ve kişinin helallik de alması gerekebilir.
  Yanlışım varsa düzeltin lütfen...
  Not: İstimna hakkında %100 sahih hadis bulamadığım için yazmadım ama yine de sorularla islamiyet sitesinden alıntı yaparak yazıyorum:
  Cinsî tatmin yollarından biri olan istimnanın şiddetle yasaklandığına dair: "Eliyle nikâh yapan melundur", "Yedi kişi vardır kıyâmet günü Allah onların yüzüne bakmaz. Ne onları (günâhlarından) temizler, ne de amel-i salih ehliyle bir araya getirir. Ateşe ilk giriciler olarak onları cehenneme atar. Ancak tevbe edenler müstesnâ (...) Bunlar eliyle nikâh eden, Lut kavminin ameliyle amel eden (homüseksüel), içki mübtelâsı..." gibi bâzı hadisler rivâyet edilmişse de bunlar zayıf olduklarından sadece kendileriyle amel edilmemiştir.
  Selametle...

+ Yorum Gönder
ayak fetisizm gunahmi