+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz adem a.s. cennetten kovulduktan sonra dünyada neler yapmıstır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Reklam

  Hz adem a.s. cennetten kovulduktan sonra dünyada neler yapmıstır?

  Reklam
 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Hz adem a.s. cennetten kovulduktan sonra dünyada neler yapmıstır?


  Reklam


  Öcelikle Hz. Adem ie Hz. Havva (as) cennetten kovulduklarında ağaç yapraklarıyla edep yerlerini örtmeye çalışmışlardır. Bu olay Kur'an'da da geçmektedir. Ondan sonra Hz. Adem (as) Allah'tan çok uzun bir süre af dilemiştir, tövbe etmiştir. En sonunda cennetin kapısında "La İlahe illAllah, Muhammedun Rasulullah" kelimesinden hareketle "Ya rab, beni Muhammed'in (sav) yüzü suyu hürmetine affet" demiştir ve tövbesi kabul olunmuştur. Bundan sonra insanoğlu dünyada yaşamayı öğrenmiştir. Çocukları olmuştur.(Habil ile Kabil) Hz. Adem(as) ilk insanlara her peygamberin görevi üzere tek Rabbe imanı telkin etmiştir. Bilindiği üzere Habil cinayeti işlenmiştir. Hz. Adem de buna çok üzülmüştür. Ve bu böyle devam eder. Daha detaylı bilgisi olan varsa sevinirim.
  Allah utandırmasın. Selametle!!!

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  yani ne içmiştir ne yemiştir bnlarıda anlatırmısınızz

 4. 99/1
  Devamlı Üye
  Bildiğim kadarıyla toprağı işlemişlerdir. Hatta Cebrail (as) Hz. Adem'e ekilip biçilmesini, öğütülüp pişirilmesini öğretmiştir. Hayvan etiyle de beslenmişlerdir. Bunu, Hz. Adem'in oğullarına hayvan kurban etmelerini söylemesinden biliyoruz.

+ Yorum Gönder