+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah namazını güneş doğuyor diye farzını kıldım arkasından da sünnetini kılmalımıydım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ümmü Süleym
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sabah namazını güneş doğuyor diye farzını kıldım arkasından da sünnetini kılmalımıydım

  Reklam

  Sabah namazını güneş doğuyor diye farzını kıldım arkasından da sünnetini kılmalımıydım Mumsema Selamun Aleyküm sabah namazını güneş doğmasına az kaldı diye hemen önce farzını kıldım sonra güneş doğma dakikaya baktım sünnetide kılsam yetişirmiş ama ben bir anda cok geç kaldım diye acele ettim farzını kıldım farzın arkasından sünnetide kılmalımıydım bilemedim Teşekkürler.

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Sabah namazını güneş doğuyor diye farzını kıldım arkasından da sünnetini kılmalımıydım


  Reklam


  Sabahın sünneti farzından sonra kılınmaz. Allah kabul etsin. Selametle!!

 3. Ümmü Süleym
  Devamlı Üye
  Pekala 99/1 adlı kardeşim böyle güzel her sorduğuma cvp veren bulmuşken bir soru daha sorayım izninle Ablası ikindi namazında da acaleyle gececek diye farzını kıldık diyelim arkadan sünnet kılmamız olmaz dimi yani kılmıyorum da genede öğreneyim Allah razı olsun.

 4. 99/1
  Devamlı Üye
  Gayrı mükked sünnetler farzdan sonra kılınmaz. Ancak sabah namazının farzı öyle kuvvetli bir sünnettir ki (bu arada müekked) Peygamber asm "arkanızdan atlılar bile koştursa sabahın sünnetini eda edin" buyurmuştur. Bu arada bunun sizle bir alakası yok üstteki sorunun cevabına bir ek olarak söyleyelim...
  İkindinin sünneti gayrı müekkeddir. Farzdan sonra eda edilmez. Aceleyle geçecek demişsiniz. Eğer o vakitte kerahhat girdiyse zaten sünneti kılınmaz. Kerahhatin girmesine bir iki dakika kaldıysa da mekruh işlememek için sünnet terk edilebilir. Zaten gayrı müekked bazen yapılıp bazen yapılmayan sünnetlerdir yani ikindi ve yatsının sünnetlerini bazen kılmak kadar bazen kılmamak da sünnet olarak ele alınabilir.
  Allah Utandırmasın.. Yanlışımız varsa lütfen düzeltin. Selametle!!!

+ Yorum Gönder