+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kızınızın çocukları başkasının çocuklarıdır, oğlunuzun çoçukları sizin çoçuklarınızdır, doğrumudur. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ümmü Süleym
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kızınızın çocukları başkasının çocuklarıdır, oğlunuzun çoçukları sizin çoçuklarınızdır, doğrumudur.

  Reklam

  Kızınızın çocukları başkasının çocuklarıdır, oğlunuzun çoçukları sizin çoçuklarınızdır, doğrumudur. Mumsema Bir sohbette Kızının çocukları başkasının çocuklarıdır, oğlunun çocukları senin çocuklarındır...şeklinde bir ifade söylendi bu doğrumudur.

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Kızınızın çocukları başkasının çocuklarıdır, oğlunuzun çoçukları sizin çoçuklarınızdır, doğru


  Reklam


  Kaynagi neymis bunun. Hic sahih bir ifade gibi gelmedi bana..

 3. Ümmü Süleym
  Devamlı Üye
  nette Medrese dersleri diye site de de var şu an bu konu odada gördüm var hoca söylüyor girersen siteye en alta in orda görürsün.

 4. 99/1
  Devamlı Üye
  Bu hocanın kim olduğunu bilmiyorum. Diyor ki: Kızınızın çocukları sizin çocuklarınız değildir, çünkü sizin neslinizden değil, sizin soyadınızı taşımıyor. Oğlunuzun çocukları sizin neslinizdendir, sizin soyadınızı taşır ve sizin coçuklarınızdır.
  Değişik bir düşünce şekli. Ama herkes bilir ki hem oğulun çocukları hem de kızın çocukları torundur. Hoca neden böyle demiş neden böyle düşünmüş bilmiyorum. Peygamberin asm nesli kızından devam etmiştir. Yani kızın çocukları da sizin neslinizden olabiliyormuş. Bilgisi olan abiler daha çok açıklayabilirse sevinirim
  Allah utandırmasın selametle...

 5. Ümmü Süleym
  Devamlı Üye
  İnşallah acıklayan biri çıkar benm de sen gibi düşünüyordum kafam karıştı.

  Ablası deyeceğim müsaden olursa sen öğrencisin herhalde ben ablanım birde aynı sitede boşanan bayanların nafaka almasıyla ilgili konu var onu da bir bakarmısın oda bnm kafamı karıştırdı Allaha Emanet.

 6. 99/1
  Devamlı Üye
  ABLA Dinen bir erkek ile bir kadın boşanınca, iddet süresi bitinceye kadar erkek kadına nafaka ödemeye devam eder. Ancak büluğa ermemiş kız veya erkek çocuk varsa onların nafakası verilmeye devam edilir. Bu bilginin kaynağı dinimizislam bu arada.
  Hukuken bir erkek ile kadın boşanınca mallarında %50 ortaklık olduğundan o şekilde bölüşülür. Erkeğin yapması gereken ise hakimin takdir ettiği nafakayı ödemektir.
  Allah utandırmasın selametle!

 7. Ümmü Süleym
  Devamlı Üye
  Hakim kanat ettiği paranın yani nafakanın caiz olmadığı yani bayana haram olduğu almaması söylenmişte ondan sordum bende içinde yaşadığımız devletin kurallarına uymalıyız diye biliyodum Teşekkürler ablası .

+ Yorum Gönder