+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazım mekruh mu oluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kjkteam
  Üye
  Reklam

  Namazım mekruh mu oluyor

  Reklam

  Namazım mekruh mu oluyor Mumsema Selamunaleyküm

  Ben son günlerde şüpheye düşmeye başladım internette yazılar gördüm başı açık kollar açık namaz kılmaz mekruhtur diye ben yazdan dolayı tişörtle namaz kılıyorum başımada takke falan takmıyorum ve mekruh olan namazlara sevap da olmaz diye bi yazı okudum ve ibadetimden soğumaya başladım vesvese mi yoksa doğru bir şüphelenme mi çözemiyorum iste seccademi falan değiştim üzerinde cami resmi var diye ve bu seferde nAKIŞLI bi seccadede namaz kılıyorum bu da mı mekruh diye şüphe etmeye başladım ve aklımda sevap gelmiyor madem neden namaz kılayım gibi bir düşünce oluşacak diye çok korkuyorum yardımlarınız için şimdiden teşkkürler

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Namazım mekruh mu oluyor


  Reklam


  Eğer ki giyim kuşamınız avret yerinizi örtüyorsa- ki erkeklerde bu göbek ile diz altı arası, bayanlardaysa yüz el ve ayak dışında bütün vücuttur- namazın bu konuda bir sıkıntısı olmaz. Bu konuda şuraya değinmede de fayda var; Peygamberimiz (S.A.V) namazı güzel kıyafetlerle kılmamızı tavsiye etmiştir. Kafaya takke takmak hakkında: Peygamberimiz (S.A.V) namazını başını sararak kılardı. Lakin bu, onun günlük hayatta da yaptığı bir şeydi. Dolayısıyla günlük hayatta nasılsanız namazı da öyle kılarsanız sıkıntı olmaz. Sonuç olarak kafaya takke takma lüzumluluğu yoktur. Eğer namaz kılarken karşınızda bir insan veya tapılabilecek varlık resmi (aynısı seccade için de geçerli) varsa niyetiniz iyi olsa da o görüntüyü ortadan kaldırmalısınız yoksa niyetiniz kötü anlaşılabilir ve Allah korusun puta tapıyor şeklinde de mülahaza edilebilir. Seccadeniz nakışlı imiş, sıkıntı var gibi görünmüyor. Rahat olun. Vesvese yapmayın. Namazınızı dodoğru kılın. Huşu ile kılmaya çalışın. Rabbim utandırmasın... SELAMETLE!!!

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  takke takmak müstehab değildir, Rasulullahın günlük adetidir sevab olduğu hakkında gelen hadisler zayıf veya uydurmadır.

 4. Kjkteam
  Üye
  peki saolun yorumlarınız için hayırlı günler.

+ Yorum Gönder