+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allahın rızası nasıl kazanılır kazanan biri nasıl anlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Reiss
  Emekli
  Reklam

  Allahın rızası nasıl kazanılır kazanan biri nasıl anlar

  Reklam

  Allahın rızası nasıl kazanılır kazanan biri nasıl anlar Mumsema allahın rızası nasıl kazanılır kazanan biri nasıl anlar

 2. 99/1
  Devamlı Üye

  Cevap: Allahın rızası nasıl kazanılır kazanan biri nasıl anlar


  Reklam


  Allah rizasini kazanmanin en iyi yolu suphesiz Kuran ve sunnettir. Kuran, kullara dogru dogru yolu gosterir. O yolu takip etmeyenlerinse feci akibetini haber verir. Kuran yolunun somutlasmis hali ise sunnettir ki iki cihan serveri ve fahri kainatin yolunu takip etmek Allahin rizasini (insallah) kazandiran bir diger husustur. Allahim rizasini kazanmanin bir diger yoluysa salih amel islemek. Rabbimizin hoslandigi, kullarina ve insanliga kiyamete kadar faydali olacak seyler yapmak ise Allahin izniyle onun rizasini kazandiracak baska etmendir. Allahin rizasini kazanan, onun sevgili kulu olup kendisine feyz yagan bir kul ise su alametlerle saptanabilir:
  -Allah, o kulunu kufurden korur
  - Haramlardan uzaklastirir
  -Dunyadan sogutur
  -O kisi buyuk ve salih kimselere sevgi beslemeye baslar
  -O kisi, olume hasret kalir...
  Insallah cevaplayabilmisizdir. Rabbim utandirmasin insallah. Selametle...

 3. Misafir
  Cok guzel aciklamissin masallah kisa oz

+ Yorum Gönder
allahin rizasi nasil kazanilir,  allah rızası nasıl kazanılır,  allahın rızası nasıl kazanılır,  allahin rizasini nasil kazanilir,  allahin rizasini nasil kazanabilirim,  rabbimin rızasını nasıl kazanırım,  allahin rizasini nasil kazanabiliriz