+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tamamiyle türkçe yazılan KURANI KERİMİ abdestsiz alıp okuyabilirmiyiz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. srf
  Üye
  Reklam

  Cevap: Tamamiyle türkçe yazılan KURANI KERİMİ abdestsiz alıp okuyabilirmiyiz?

  Reklam  Cevap: Tamamiyle türkçe yazılan KURANI KERİMİ abdestsiz alıp okuyabilirmiyiz? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Tamamiyle türkçe yazılan KURANI KERİMİ abdestsiz alıp okuyabilirmiyiz?
  belki kızacaksınız ama sadece kafama takıldığı için ben bilmem Rabbim bilir.

  Nurettin YILDIZ hocamın fetvası:

  Namaz abdesti gibi abdest olmadıkça, Kur’an hurufatı ile yazılmış bir kağıda el sürmek caiz değildir. Buradaki caiz olmamak yani yasak olmak, zina gibi bir yasak değildir. ‘Kur’an’a göstermemiz gereken tazim açısından doğru değildir’ şeklinde anlaşılması gerekir. Çok sıkışık bir anda bir mendille tutulabilir, küçük çocuklar için bu hüküm yok sayılabilir. Meal ise bu hükme dahil değildir.

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Tamamiyle türkçe yazılan KURANI KERİMİ abdestsiz alıp okuyabilirmiyiz?


  Reklam


  estağfirullah niye kızalım, içtihad ayrılığı ne zamandan beri kızma/kavga sebebi oldu bizler için? bu konudaki zayıf hadisleri delil alıp almama meselesiyle alakalı biraz.

 3. srf
  Üye
  Teşekkür ederim hocam Rabbim razı olsun ben de kendi aklımca insanların bir cümleyi alıp abdest sizde dokunuluyor okunuyor diyerek herzaman elelade davranırlar düşüncesiyle yazmıştım neyse bunları siz bizden daha çok düşünüyorsunuzdur. Allaha emanet.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12