+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Doğru inanmak, temiz yaşamak istiyorum. Yardım lütfen. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Farah
  Üye
  Reklam

  Doğru inanmak, temiz yaşamak istiyorum. Yardım lütfen.

  Reklam

  Doğru inanmak, temiz yaşamak istiyorum. Yardım lütfen. Mumsema Benim okuduğum lise, bulunduğum ortam, vakit geçirdiğim internet siteleri ahlakımı, hayata bakışımı çok bozmuş.Bu kötü halle yanlış işler yapabilecek potansiyelde olduğumu hissediyorum. Günahları işlerken aklım başımdan gidiyor adeta. Halbuki namazlarını aksatmamaya çalışan, arada sohbetler dinleyen bir insanım. Sohbet dinlerken namaz kilarken çok temiz ruhlu hissediyorum ama sonra günlük yaşantıma dönünce yine kötü düşünceler sarıyor. Bunları engellemezsem bana zarar verebilir, kocaman günahlar işletebilir biliyorum. Ne yapmalıyım kafa yapımı toptan değiştirmek, günahlardan çok korkmak ve (kimse nefsinden tamamen emin olamaz bizde İsmet sıfatı yok biliyorum ama mümkün olduğunca) günahlardan emin olmak için? Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Müzik çok dinliyordum 24 saat onu bıraktım bilinçaltımı etkiler diye. Ama arada yine dayanamayıp açıyorum bağımlılık olmuş adeta. Tesettür düşünüyorum yavaştan, yani kademeli olarak kapanacağım inşallah. Bunun dışında neler yapabilirim?

 2. hikmetgumuslu
  Üye

  Cevap: Doğru inanmak, temiz yaşamak istiyorum. Yardım lütfen.


  Reklam


  diğer arkadaşlarında verecek tavsiyeleri vardır fakat ben sürekli olarak allahı anlatan eserler okumanızı tavsiye ederim allah'ı bilelim ki allahtan korkabilelim nitekim allah c.c bir ayette allahtan ancak alim olanlar korkar buyuruyor, allah yardımcınız olsun

 3. 99/1
  Devamlı Üye
  Acizane kanaatim sudur ki:
  Mumkum oldugunca yalniz kalmamaya calisin. Insan yalniz kalinca seytan ona daha cok musallat oluyor ve nefsi adeta onu ele gecirmeye basliyor. Sayet ders calisma ve benzeri bir sey icin yalnizlik gerekirse (ki muzik dinlemeyi de seviyormussunuz) ufak sesle bir ilahi acin dinleyin. Eger ilahi derse (veya neyle mesgulseniz) odaklanamamaniza neden olursa o zaman yalniz o ise odaklanin ve nefsiniz sizi durterse derhal yalnizliktan kurtulun yoksa- Allah korusun- gunaha girebilirsiniz. Bunun disinda her gun iman tazelemeyi yani duzenli olarak basta Kuran omak uzere dini kitaplar okumayi da acizane tavsiye ederim. Umarim yararli olabilmisizdir. Allah bizi Sirati mustakimden ayirmasin.

+ Yorum Gönder