+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda huşu bulmak için neler düşünüyorsunuz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Reiss
  Emekli
  Reklam

  Namazda huşu bulmak için neler düşünüyorsunuz

  Reklam
 2. Üstad
  Devamlı Üye

  Cevap: Namazda huşu bulmak için neler düşünüyorsunuz


  Reklam


  Namazın huşusunu öldüren günah zehiridir.

 3. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Bunun Icin namazda okunan surelerin anlamini oyrenmek iyi olur.namazda her suresini okurken artik onun manasini da biliceksiniz ve insaAllah husu ile namaz kilarsiniz

 4. 99/1
  Devamlı Üye
  Acizane kanaatim soyledir: Oncelikle iman vb. konular hakkinda kitaplar okuyabilirsiniz. Bundaki amac, icinizdeki Allah (c.c) korkusunu arttitmak ve namaz kilarken kimin karsisina ciktiginizin farkina varip ibadetinizi tevazu icinde gerceklestirebilmektir. Ayrica yukarida da belirtildigi gibi surelerin anlamini ezberlemek cok faydalidir zira nasil ki gunluk hayatta karsinizdakine ne soylediginizin farkindaysaniz, oyle de rabbimizin huzuruna ciktigimizda ona neyi arz ettigimizi bilmek, namaza daha cok odaklananilmemizi saglayabilir. Son olarak sunu da soylemek isterim: husu, transa girmek degil, namazi dosdogru kilmak/ kilmaya calismaktir. Namazda parmak citirdatma, esneme, burnumuzu kasima gibi hareketlerden mumkun mertebe sakinabilirsek Allah'in izni ve inayetiyle namaza karsi zevk, istek ve husumuz artar INSALLAH!

+ Yorum Gönder