+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamberimizin neden çok fazla karısı vardı ve 2 kızını neden hz osman vermiş? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. semamca_07
  Üye
  Reklam

  Peygamberimizin neden çok fazla karısı vardı ve 2 kızını neden hz osman vermiş?

  Reklam

  Peygamberimizin neden çok fazla karısı vardı ve 2 kızını neden hz osman vermiş? Mumsema hayırlı günler bazı yerlerde atıp tutuyorlar işte peygamberimiz kadınlara değer vermiyor bir sürü karısı var işte kızlarını mal gibi başkalarına veriyor vs diye ben cevap veremiyorum canım sıkılıyor laf konuşuyorlar saçma sapan bunlar böyle dediği zaman en iyi cevabı nasıl verebilirim.bunları benim bilmemem cevap verememem ayrı bir utanç kaynağı biliyorum ama öğrenmek ve bu hadsizlere cevap vermek istiyorum.

 2. yüzbin
  Devamlı Üye

  Cevap: Peygamberimizin neden çok fazla karısı vardı ve 2 kızını neden hz osman vermiş?


  Reklam


  En iyi cevap siyer kitabını okumaktır.
  o günkü şartlar bilinmeden kısa cevaplarla anlaşılmaz.

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  hayırlı günler

  şimdi sen asla asla!!! peygamber efendimize laf ettirtmiceksin!
  peygamber efendimiz(s.a.v.) evliliklerinin sebebi siyasi ve sosyal sebeblerdir bilip bilmeden kmse yorum ypmasın haa nymiş efendim çok evlilik yapmıs . onlara sor bakim kaç tane gayri meşru ilişkileri var kndilerinin!!!!!
  eger peygamber efendimiz(s.a.v.) kız meraklısı olsaydı gider gnclerle evlenirdi ! ahlaksız herifler kmsinizde peygamber efendimiz(s.a.v) laf söylüyorsunuz!

  böylelerine fırsat vermiceksiniz güzellikten anlamıyorlarsa özelliklee

  gelgelelim 2. soruna

  hz. osmana 1 kızını verdi akraba olmaları için

  daha sonra vefat edince hz osman r.a.) çok aglamıs üzülmüs ve peygamber efendimiz (s.a.v.) bir kızını dha hz osman(r.a.) vermiştir .
  olay bndan ibaret peygamber efendimiz aldgı elilikler hepsi kndinden yaşça büyükler ve korumak için almıstır!!!
  ayrıca hz. aişe yi de hz ebubekir r.a. ile akraba olmak için hz ebebekir (r.a.) kızını peygamber efendimiz (s.a.v.) efendimize vermiştir sadece akrabalık vesilesiyle aklına bşka seyler gelmesin!!!!

 4. semamca_07
  Üye
  şunu indirip okusam olurmu yada bu sitede mevcutmu böyle bir yazı yada nereden temin edebilirim sanırım çeşit çeşit varmış bu kitaptan hangisi doğru ve güzel olandır.hergün sabahtan akşama kadar salavat getirdiğim peygamberimi tanımıyorum vay be onu koşulsuz seviyor ve saygı duyuyorum ama tanımıyorum çok acı bir durum sanırım benim için.

  benim herhangi bir şüphem yok ama insanlar saçma sapan konuşuyor özellikle gençler hani dinsiz demek istemiyorum ama Allah onlarında yardımcısı olsun bazıları var dalga geçerek konuşuyorlar sanki bir arkadaşları hakkında konuşuyorlar gibi böyle olunca insan sinirleniyor sinirlenince bağırıp çağırıyorsun ondan sonra yobaz oluyorsun misal olarak söylüyorum bunu öyle olduğundan değil bilmek lazım öğrenmek lazım bu yaşa kadar öğrenmediğim hata bunları vallahi billahi kendimden utanıyorum.bana bir kitap önerin açıp okuyayım öğreneyim bari bundan sonra geç kalmış olmayalım.

+ Yorum Gönder