+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İbadetten zevkim kalmadı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. OxyGen`s
  Üye
  Reklam

  İbadetten zevkim kalmadı

  Reklam

  İbadetten zevkim kalmadı Mumsema Arkadaşlar sürekli kendimi küfre düşüyomuşum sanıyorum haramı beğendim ona güzel dedim hesabına getiriyorum. Bundan önemlisi gerçek hayatta çokca gülen biriyim. Yani olur olmaz şeyde bile güler tebessüm ederim. Yanımdaki 1 kişi kahkaha atsın bende atarım. Arkadaslarım bazen dini alaya alıyor gülmemek için nefesimi felan kontrol ediyorum . Tebessüm edicem etmemeye calısıyorum. Buda sonra aklımda kalıyor acaba güldümmü diye yadab aska birseye gülerken bu aklıma geliyor ona güldüm sanıyorum simdi vesvese deyip uzaklaştırcaksınız fakat bide şunu soracağım gülmeyip kendimi tutup sadece tebessüm etsemde küfür müdür ? birde bana yol gösterin lütfen hep bu konuda küfre düşüyorum sanıyorum bende bilmiyorum ne yaptımı lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

 2. OxyGen`s
  Üye

  Cevap: İbadetten zevkim kalmadı


  Reklam


  Yardım Edin Lütfen

 3. hikmetgumuslu
  Üye
  kardeşim elinizde olmayan bir sebebten dolayı gülüyorsunuz kasten alayı beğenip gülmüyorsunuz...eğerki gülmenizden şikayetçi iseniz çokça ölümü tefekkür edip ölüm rabıtası yaparsanız bu durumdan bi iznillah kurtulursunuz, küfür dediğimiz şey okadar basit değil ve şunu söyliyim şeytan insana önce bi yanlış yaptırır sonra da sen bu hatayı yaptın diye türlü türlü vesveseler verip mü'minin huzurunu bozar yaptığınıza hayıflanmak yerine tevbe edip rahmana bırakın affını, unutmayın ki resulullah s.a.v dedi ki mü'minin niyeti amelinden evvel gelir..

 4. haci
  Özel Üye
  peygamberimiz s.a.v.benim bildiklerimi bilseydiniz,çok ağlar az gülerdiniz der.o ayrıca güldüğü zamanlar olmuş ama ön dişleri görünür halde tebessüm edermiş.ayrıca kahkaha atmak kalbi öldürür derler.bence bir toplumda kahkaha atmamak ağırbaşlılığın adabı olup karşı taratında saygınlığını kazanmış oluruz.

 5. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün aleyküm,

  Kardeş, din ile alay edenlerle beraber oturma sende onlar gibi olursun. Küfre düştüm diye kendi kendini sıkıntıya sokma, kötü düşünceler Şeytanın vesveseleridir sen ona kulak verdikçe o sana fısıldar durur.

  Şeytanın durumu gibi; çünkü insana "İnkar et" dedi, inkar edince de: "Gerçek şu ki, ben senden uzağım. Doğrusu ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım" dedi.
  (Haşr Suresi, 16)

  Yani sen açıkca Allah'ı inkar etmedikçe veya dini bir konuyu vs. kabullenmeyip alaya almadıkça dinden çıkmazsın. O Arkadaşların dinle alay ederlerse farkında olmadan dinden çıkarlar bunu onlara hatırlat ve öylelerinden uzak dur.

  İman müminin kalbinde Allah aşkıyla yanan bir ateş misalidir,
  onu söndürdüğün zaman gider.

  Eğer ibadetten zevk almak istiyorsan, cemaatten ayrılma ve
  huşu içinde ibadetini yap, her zaman yaptığın ibadeti az bul.
  ve bil ki Allah'a şükreden kullar azdır.

  .....Kullarımdan şükredenler azdır. (Sebe Suresi, 13)

 6. emrear0925
  Üye
  Dinimiz ile alay eden arkadaşlarınızı hemen bırakmanızda fayda var, namazlarınızı aksatmayın, mümkün olduğu sürece abdestli durun, bol bol cehennemi düşünün ve bol bol ALLAH'ı zikredin sizi vesveseden koruyacaktır inşaALLAH.

+ Yorum Gönder