+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılmaya başlamanın anahtarının nefsini terbiye etmek olduğunu tahmin ediyorum.Doğru mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Namaz kılmaya başlamanın anahtarının nefsini terbiye etmek olduğunu tahmin ediyorum.Doğru mu?

  Reklam

  Namaz kılmaya başlamanın anahtarının nefsini terbiye etmek olduğunu tahmin ediyorum.Doğru mu? Mumsema Namaz kılmaya başlamak isteyipde buna muafffak olamayan bir çok kişi tanıyorum. Bunlar çeşitli bahaneler öne sürmekteler. Bunun altında yatan sebep kişinin günahlarına kalben tövbe edip derin bir pişmanlık duymaması diye düşünüyorum. Özellikle namazı kılmış olmak için kılmak gereği gibi namazın önemini anlamamak. Allaha BORÇ diyorlar. Tamam borç ama bunun dışında da ona o kdr borçlarımız var ki. Nimetlerinin şükrünün borcunu sadece namazla ödeyemeyiz. Yani 800 sene ömrümüz olsa başımız secdeden kalkmasa gene ödeyemeyiz. Kişi şeytan tarafından kandırlmaya kendisi dışında herkezi günahkar görmeye devam ettiği günahlarını önemsemediği sürece namaz kılmaya muaffak kılınmayacağını düşünüyorum. ALLAH en iyisini bilir. Ayetlerde siz sevdiklerinizi doğru yola getiremezsiniz sözlerinin açılımıda bu olsa gerek. Doğru mu düşünüyorum?

 2. hikmetgumuslu
  Üye

  Cevap: Namaz kılmaya başlamanın anahtarının nefsini terbiye etmek olduğunu tahmin ediyorum.Doğru mu?


  Reklam


  o ayetlerin tefsirine bakmak lazım kendimiz te'vil yapmayalım fakat şunuda söylemek gerekir çabalanan şeyi vermek allahın sünnetidir , küfrü isteyene küfür verilir hidayeti isteyene hidayet verilir.Namaz kılmak istiyorum ama kılamıyorum nasip değil diyenlerinde yalan söylediğine inanıyorum unutulmamalıdır ki kul bir işi yapmayı ister ve allahta o işi yaratır fakat onların isteği kamil derecede olmadığı için o iş yaratılmıyor olabilir.Unutlmamalıdır ki su istemeyene su verilmez hayırlı günler...

+ Yorum Gönder