+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İlim öğrenerek ALLAHtan gereği gibi korkmaya muaffak kılındım. Şimdi etrafımı uyarmak istiyorum ama Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  İlim öğrenerek ALLAHtan gereği gibi korkmaya muaffak kılındım. Şimdi etrafımı uyarmak istiyorum ama

  Reklam

  İlim öğrenerek ALLAHtan gereği gibi korkmaya muaffak kılındım. Şimdi etrafımı uyarmak istiyorum ama Mumsema Çok değil 2 .5 yıldır ALLAHın tamamen lutfu gereği ilim öğrenip doğru yolu buldum. Ailemde yani akrabalarım arasında 5şartı yerine getiren kapanmış kimse yok. Üstelik askeri çevreden geliyorum ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Bu durumda sevdiklerimi O müthiş gün iç,in uyarmak ve ALLAHın dininde cihat etmek istiyorum. Kuranı türkçe okuyarak ve dini kitaplar takviyeli bu duruma geldim. Daha evvel ALLAH tan bu kdr korkmazdım. Çünkü onu tanımıyordum. Peygamberler tarihini okumuştum ilk araştırmaya başladığımda. Dikkatimi çeken kuranda da kıssalarda yazıyordu bir tek emre karşı gelmeleri sonucu bile helak olmuşlar. Örnek devenin kesilmemesinin emri ama dinlememe,sapık ilişki kurmak ,ölçü teraziyi eksik tutmak en başta HZ ADEM as. yasaklı meyveden yiyerek cennetnen kovulmasıdikkatimi çeken şey o dönemde ki kavimlerde bölük bölük bu günahlardan yapanlar varken kıyamete yakın ahir zamanda herkez arasında bu günahları işleyen var. Allah en iyisini bilir elbette ama ben olayları gözlemleyerek ve okuduklarımdan şunu çıkartmaktayım ki ahir zamanda ki emir ve yasaklar dinlenmeyip günah işlendiği sürece bizim üzerimize bu şekilde toplu afetler olmamasının sebebi kıyametin yakın olması ve ALLAHın peygamberimizin duasını kabul etmesi. Bir hadisde peyg. duasının 3 tannesinden 2 cevap verildiği 1 kabul edilmediğini söylüyor . Bunlarda ümmetinin üzerine deprem ve sel ile nuh ve ve diğer peygamberlerin kavimleri gibi bir felaket vermemesini dilemiş. Bunlar kabul edilmiş. Lakin ümmetin birbrirne düşmesi kabul edilmemiş. Yani fitneler.Nerden nereye geldik. Asıl sorum şu ki. Ben tüm bunları bilerek emir ve yasaklara elimden geldiğince uymaya çabalamaktayım Ve ALLAH tan çok korkmaktayım. Ailemi çevremi uyarmaya özellikle namaz konusunda çok çabalıyorum ama başaramıyorum . Bu konuda da bazı gözlemlerim var ki onuda başka bir soru başlığı içinde açacağım. Neler tavsiye edersiniz?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Ilim öğrenerek ALLAHtan gereği gibi korkmaya muaffak kılındım. Şimdi etrafımı uyarmak istiyor


  Reklam


  Kanaatimce yanlış yerden başlıyorsun.
  Önceliği amele yani namaza vermişsin ama öncelik imanda olması gerekir.
  inanmayan ya da inancı sönük birine amel et demek fazla bir faydası olmaz.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  yanlış yerden başlamış olsamda bir çok kişi zaten bu emri biliyor öyle değil mi?

 4. yüzbin
  Devamlı Üye
  anlatmaktan söylemekten çok amelinizle ve inancınıza bağlılığınızla daha çok etkili olabilirsiniz

 5. burcealtug
  Kıdemli Üye
  uzakta olan akraba ve arkadaslarima tebligi bu sekilde gostermem mumkun degil.

 6. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  öncelilkle ibadetlerini güzel yapki başkaları bakıp örnek alsın sorarlar zaten ilminiz varsa elnizden geldigi kadarıyla yapacasınız teşvigi.
  ama ilim ögrenin ilim ilim ilim
  ama takva seviyesinede ulaşmanız lazım
  zira imanı takvayla giydirirsin

  selametleee

 7. hatalar
  Devamlı Üye
  elinden geleni yap tabiki hidayet ALLAH'tan, dua et ve sevdirmeye çalış bence tabiki ceza gününüde söyle ama cennetide söyle RABBİMİZ bizi ne kadar seviyor böle insanlar varken bak bize ne imkanlar sunmuş .. vs vs sevdirmeye çalış. unutmaki hidayet ALLAH'tan çok güzel bir çaba içine girmişssin ALLAH kolaylaştırsın inşallah

 8. hikmetgumuslu
  Üye
  kardeşim imanı zayıflaşmış kalpte iman nuru azalmış insanları amele davet edersin ya terslenirsin ya boşlanırsın önce onlara sürekli allahi ve resulunu anlat kalplerinde iman nuru galip gelene kadar allahı anmaktan anlatmaktan bıkma iman nuru galip gelince kendileri amele başlıyacaktır

 9. emrear0925
  Üye
  Bence en güçlü silahını kullan onlara hidayet için bol bol dua et...

+ Yorum Gönder