+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu hadisi biraz açıklığa kavuşturabilir misiniz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. suskunn
  Üye
  Reklam

  Bu hadisi biraz açıklığa kavuşturabilir misiniz

  Reklam

  Bu hadisi biraz açıklığa kavuşturabilir misiniz Mumsema Selamlar. Sitenize yeni üye oldum. şu hadisi uzun zamandır birisine sormak istiyordum ama açıklacak birini bulamadım. Merak ettiğim kısım sabah veya akşam namazını kılmayan ve bunu okuyana da bu müjde geçerli midir. Elhamdülillah müslümanım ama namaz kılmıyorum niye kılmadığımı ben de bilmiyorum :/ bu hadiste verilen mükafata ben de kavuşur muyum?

  Resulullah(sav) şöyle buyurdu:
  Her kim sabahladığında üç kere: "Eûzu billahis sem...iyyil aliymi mineşşeytanirracim (Kovulmuş şeytanın şerrinden hakkıyla işiten ve her şeyi bilen Allaha sığınırım).; Dedikten sonra Haşr suresinin sonundan üç ayet okursa, Allahü Teâlâ o kişiye akşama kadar duâ etmek üzere yetmiş bin melek görevlendirir. O gün ölürse, şehit olarak ölür. Akşamladığında bunları okuyana da aynı derece vardır.
  Ahmed b. Hanbel, Müsned, 5/26.
  --------------
  "fudayl bin İyaz (Kuddise Sirruh) der ki: "Haşr suresinin son ayetini sabahladığında okuyup, aynı günde ölen kimsenin defteri, şehitler defterinin mührü ile mühürlenir. Akşamleyin aynı surenin ayetlerini okuyup o gecede ölen bir kimsenin de defteri şehitlerin defterlerini sonuçlandıran mühür ile mühürlenir."

 2. imam
  Üye

  Cevap: Bu hadisi biraz açıklığa kavuşturabilir misiniz


  Reklam


  Haşr süresinin son ayetlerini okumak sevaptır ama sabah namazını kıldıktan sonra .....

 3. suskunn
  Üye
  namaz kılmadan hadiste belirtilen şehitlik makamı verilmez diyorsun yani

+ Yorum Gönder