+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vücüdumdaki kıllardan rahatsızım kıl azaltıcı ilaç kullanmam caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. azeri
  Üye
  Reklam

  Vücüdumdaki kıllardan rahatsızım kıl azaltıcı ilaç kullanmam caiz mi?

  Reklam

  Vücüdumdaki kıllardan rahatsızım kıl azaltıcı ilaç kullanmam caiz mi? Mumsema vücüdumda çok kıl var bunlar beni rahatsız ediyor acaba kesmek kesmesekte azaltıcı ilaçlar kullanmak caizmidir

 2. Reiss
  Emekli

  Cevap: Vücüdumdaki kıllar


  Reklam


  sual: Vücuttaki hangi kılları almak gerekir, hangilerini almak uygun olmaz?
  CEVAP
  Koltuk ve kasık kıllarını, her hafta tıraş ederek temizlemek sünnettir. 15 günde bir de temizlenebilir. 40 gün uzatmak, günah olur. Erkeğin erkeğe, kadının kadına, göbekle diz arasına bakmaları haram olduğu için, kendi cinsi de olsa, kasık kıllarını lazerle, epilasyonla, ağda gibi bir metotla başkalarına aldırmaları caiz olmaz.

  Erkeklerin kaş aldırmaları, cemal niyetiyle, yani düzenli görünmek niyetiyle caiz; süs için, ziynet için olursa, caiz olmaz.

  Kadınların, kaşlarını almaları, inceltmeleri caiz değildir.

  Alın, yanak, çene ve bıyık bölgesindeki kıllar ile iki kaş arasındaki kılları almaları, caizdir. Bacaklarındaki ve vücudunun diğer bölgelerindeki kılları ihtiyaçsız, herhangi bir yolla almaları, tenzihen mekruhtur.

  Erkeklerin de, bacaklarındaki, göğüs veya sırtlarındaki kılları, ihtiyaçsız almaları caiz olmaz.

+ Yorum Gönder