+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oyunda ücretli olduğunu bilmeden eşya almak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. safran98
  Üye
  Reklam

  Oyunda ücretli olduğunu bilmeden eşya almak

  Reklam

  Oyunda ücretli olduğunu bilmeden eşya almak Mumsema Selamün Aleyküm.Benim bir sorum olacak hocam biraz uzun ama...
  Şimdi hocam benim bir tabletim var ve tabletime internetten oyun indiriyorum sonrada oynuyorum. Bir gün bir oyun indirdim strateji oyunu böle amerika falan olup savaşıyorsun.Konuya geliyim oyunda para birimi olarak kutu var yani işte mesela 1 asker için 10 kutu felan gidiyo.oyunu ilk oynadığımda baktımki kutu alabiliyorsun .Bende belki bedava veriyoraldır diye 1000 kutu aldım genelde böle oyunlarda para birimi satın almak için internete bağlanılırdı ama bağlanmadı bağlanamazda zaten çünkü kablosuz interetim yok.1000 KUTU aldığımda internee bağlandmadı bende şaşırdım heralde bedava diye düşünüp 4000 kutu felan aldım sonra oyunu kapattım.Ertesi gün açtığımda ingiilizce bi yazı çıktı yazıda 'aldığınız kutuların parasını internete girip ödeyin yoksa oyunu oynayamaszınız'dedi bende şaşırdım paralı olduğunu bilmiyordum ve sonrada oyunu sildim o kadar çok heyecanlanmışımki hocamşimdi sorum:Ben bunların paralı olduğunu bilmeden aldım , paralı olduklarını öğrendiğimde de oyunu sildim şimdi ben haram mı işledim ?

 2. ACİLSERVİS
  Administrator

  Cevap: Oyunda ücretli olduğunu bilmeden eşya almak


  Reklam


  Cevaplar senin yazının içinde. Kutuların ücretli olduğunu bilmeden alıyorsun. Ücretlerininde ödenmesi gerektiği sana söylenmiyor. Ödemediğin halde oynayamassın diyor ve sende zaten oynamaktan vazgeçiyorsun. Bu durumda herhangi bir sorumluluk altında değilsin.

 3. safran98
  Üye
  teşekkürler valla anneme soyliyemezdim çok kızardı :D

+ Yorum Gönder