+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ne yaptıysamda kumar oynamayı bırakamıyorum ! :( Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yuusf01
  Üye
  Reklam

  Ne yaptıysamda kumar oynamayı bırakamıyorum ! :(

  Reklam

  Ne yaptıysamda kumar oynamayı bırakamıyorum ! :( Mumsema Öncelikle Selamun aleyküm..
  Yaşım 16 . Namazımı 5 vakit kılıyorum , orucumu tutuyorum ramazan aylarımda..Dini sorumluluklarımı yerine gereğince yerine getiriyorum..Ama bir sorunum var
  İddaa oynamayı bırakamıyorum.. Ne yapmaya çalışsamda olmuyor..Bağımlılık yapmış 1 gün oynamasam evvelsi gün oynayamazsam duramıyorum..Lütfen bana yardımcı olun ne yapmamı önerirsiniz..Böyle iddaa oynadıkça kıldığım namazlarında kabul olmayacağını düşünüyorum..Annemgilden para alıp direk iddaaya yatırıyorum ve geceleri uyuyamıyorum nedense vicdan azabından..Ne yapmam gerekiyor..Şimdiden teşekkürler..

 2. haci
  Özel Üye

  Cevap: Ne yaptıysamda bırakamıyorum ! :(


  Reklam


  güzel kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin eğer bu siteye üye olduysan demek ki içinde gayret göstergesi var.bazı alışkanlıklar zor bırakılıyor. senin yapacağın şey ortamı geğiştirmek ve zihnini boş şeylerle meşgul etmemek.bu senin için zor olabilir asıl mesele zoru başarmak.şeytan sizin gibi ergenlik döneminde ki gençlerle çok uğraşır buna dikkat et.bence sen şunu düşün allah ömür verirse ileride geriye dönüp baktığın zaman pişman olaçagın şeylerden uzak kaldığın için kendinle gurur duyaçaksın ve asıl mesele hesap gününde mahsun olmayaçak bilakis mutlu olaçaksın selam ve dua ile

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  haram olan şeylerden sakınmalısın namazını dogru kılmaya özen gösterr!
  namazlarını ciddiye al.
  kalp harama dalarsa günahlardan sakınmak güç olur

  ALLAH (c.c.)

  kur an ı kerimde şöyle buyurmustur

  (Resûlüm!) Sana vahyedilen Kitab'ı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki, namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette (ibadetlerin) en büyüğüdür. Allah yaptıklarınızı bilir.

  ankebut 45

+ Yorum Gönder