+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ehli sünnete uygun hem dini roman hemde dini ilim kitabı önerirmisiniz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hikmetgumuslu
  Üye
  Reklam

  Ehli sünnete uygun hem dini roman hemde dini ilim kitabı önerirmisiniz

  Reklam

  Ehli sünnete uygun hem dini roman hemde dini ilim kitabı önerirmisiniz Mumsema selamun aleykum kardeşler kitap alacağımda fakat her kitaba güven olmuyor ehli sünnete uygun hem dini roman hemde dini ilim kitabı önerirmisiniz teşekkürler


  not: konunun bölümü burasımı bilmiyorum değilse taşıyabilirmisiniz kardeşler

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Ehli sünnete uygun hem dini roman hemde dini ilim kitabı önerirmisiniz


  Reklam


  aleykum selam, din hakkında bir şeyler okumaya yeni başlamadıysanız yani terimler hakkında ve akaid hakkında bilginiz oturduysa geniş çerçeveden bakabilmek adına muhtelif kitapları okuyun bence, bakış açınızı geliştirecek bir şeydir eminim. böyle değilse seyyid kutub un yoldaki işaretler eserini tavsiye ederim.

 3. Hoca
  erimeye devam...
  hikmetgumuslu kardeş hoş geldin
  Sakıncası yoksa yaş, tahsil ve daha önce okumuş olduğun kitapları yazar mısın?
  Kişinin okuma seviyesini bilmeden yapılacak öneriler pek fayda vermez.

 4. hikmetgumuslu
  Üye
  tabi söyliyim ilkin emine şenlikoğlu ile başladım devamında şule yüksel şenler derken iman esasları yani kelam ilmi ilgili okuduğum bir kaç kitap var geçmişten bugüne müslümanların durumu ile ilgili okuduğum kitaplar var ateizme cevap için biraz okumuşluğum var fıkıh konusunda okuduğum eserler var imamı azamın fıkhı ekberinin şerhini okuduğum haris el muhasibi'nin zühd e dair ve bir kitabı hariç diğer eserlerini okudum biraz uzun ve karmaşık yazdım kusura bakmayın..

  hoşbuldum allah sizlerden razı olsun üye olmadan önce de sizleri beğeni ile takip ediyordum bir çok sorumun cevabını buldum burada daha önce.

  adım hikmet yaşım 18 urfada yaşıyorum ilahıyat bölümünü kazandım

 5. Hoca
  erimeye devam...
  Roman olarak, Minyeli Abdullah, çilekeş Müslümanlar ve mehmed alagaş ile emine şenlikoğlunun tüm eserlerini tavsiye ederiz.
  (Mezhebin Hanefi ise) Diyanet islam ilmihalini tavsiye ederiz.

 6. hikmetgumuslu
  Üye
  teşekkür ederim hocam

+ Yorum Gönder
dini romanlar,  ehli sünnete uygun romanlar