+ Yorum Gönder
9. Sayfa BirinciBirinci ... 689
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamda Kaza Namazı var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 97
  Misafir
  Reklam

  Cevap: İslamda Kaza Namazı var mı?

  Reklam  Cevap: İslamda Kaza Namazı var mı? dokuzuncu sayfa yazısı mumsema.com Cevap: İslamda Kaza Namazı var mı?
  Benim kafama takılan soru iyice katıştı kime inanıp doğruyu yatığımızı bileceğiz bilmiyorum allak bullak oldum .ben şurda beş ay öncesine kadar namaz kılmıyordum elhamdulillah beş aydır kaçırmadan kılıyorum fakat önceden kılmadığım namazlar ne olacak dinimizi büyüklerimizden öğrendiğim gibi yaşıyordum .şimdi araştırıyorum vr hatalarımızı hiç birşeyi doğru yapmadığımızı görüyorum .geçmişe yönelik neyapacağım çok vicfan azabı çekiyor vaktimi boşa harcamamaya çalışıyorum.her vaktin arkasından bir günlük kaza kılmaya çalışıyorum.ben ne yapacağımı şaşıırdım .ilim sahibi olmadığımızdan araştırıyorum ama her yerde farklı yorumlar kafam çok karıştı ne yapmalıyı

 2. 98
  Misafir

  Cevap: İslamda Kaza Namazı var mı?


  Reklam


  eğer kuranı okusaydın hadislere sünnetlere ne kadar önem verdiğini anlardın

 3. 99
  Misafir
  Selamen Aleykum,

  Abi bende 24 yasina giricem 2 ay oluyor namaz kiliyorum. Bende seninle ayni problemi yasiyorum.

  Bir yandan aklimda allaha karsi onca sene borcum oldugunu dusunuyorum. Diger yandan kalbimden
  Allahin beni kilmadigim namazlar icin insallah af edip ve bundan sonraki namazlarima bakicagini dusunuyorum.

  Elimden geldigince ben okudum, videolar baktim, isyerinden fasli abimize sordum. Herkez dedigin gibi ayri ayri seyler soyluyor.

  Kuran okumayada basladim. Benim dusuncemi sorucak olursan abi. Biz eskiden ve suan imanli kisilerdiz. Eskiden cahildik namazimizi kilmadik. Allah afetsin. Suan herseyin farkindayiz ve takva sahibi ola bilmek icin elimizden gelen cabagi gosteriyoruz. Ve bu yolda kaza namazlarinida eklersek bu surecimizi zorluya bilriz. Nede olsa hayat sartlari zor bu zaman.

  Ben tercihimi kilmamakdan yana yapmak istiyorum ama ayni zamanda zoru basarmakda guzel bir sey.

  Kaza namazlarini kilmaya karar verirsek sunnetlerdende vazgecile olanagi yuksek oldugu icin buda problem.

  Anlicagin bende kararsizim. Bir yandan beynin kilmani soyluyor diger yandan kalbin kilmayip allahin afina siginmani soyluyor. Yada obur turlu.

  Bence Abi sen kimseyi dinleme kendin icinden gelen dogruyu yap. Allah insallah kabul eder kaza namazini kilmayi tercih edersen. Yada kilmayip afina siginirsan insallah onuda af eder. Allah buyuk abi. Sen kendi kararini kendin ver kendine gore en mantiklisi neyse.

 4. 100
  Misafir
  Ben firinda calisiyorum ikindi ve aksam namazini kilamiyorum bn bir bayanim napmaliyim kaza kiliyim mi

 5. 101
  arifselim
  Yönetici
  Bu tür zaman darlığı durumlarında hiç olmazsa sadece farzı kılınabilir. Sünnetleri kılmadan 4 rekatlı bir farz bir kaç dakikada kılınabilir. Çalışmak farz namazları geçirmek için bir mazeret değildir. Bir yolunu bir çaresini bulmaya çalışmalısın.

 6. 102
  Misafir
  Bilerek ve kasten kılınmayan namazı nasıl olurda daha ilerde kaza adı altında kılarsın..bu size mantıklı geliyormu..kaza demek bilmeden elinde olmadan demek. Ama senin elinde namazı kilmak sana engel olanmı vardı.tembellikten kılma sonra kaza namazı olmaz..!

 7. 103
  Misafir
  Sen doğru yoldasın kardeşim. Kuran her zaman 1. Sırada olmalı hayatımızda. Şu anda dünyadaki müslümanlara sorsan kuran 1. Sıradadır. Ama öyle değil. Sünnet diye bazı uydurma ve kurana aykırı şeylere inanıyorlar. Yani aslında sünnet olmayan ama sünnet gibi gösterilen şeyler. En güvenilir kaynak gösterilen Buhari kuran eksik der. Sebebide keçidir ona göre Muslim ve Tirmizi'de de nice uydurmalar var. Bende bu sene daha yeni akillandim. Kurani anlayarak okumaya başladım. Analiz ederek. Herhangi bir konuda ki ayetlerin hepsine topluca bakıyorum mesela. Örneğin Müslümanların gunahi varsa cehennemde yanıp çıkacağını söyleyen tek bir ayet yok. Meryem 71-72 delil gösteriyorlar. Ancak 66. Ayetten itibaren okumuyorlar. Okusalar orda kastedilenlerin kafirler olduğunu anlayacaklar. Bunlar en basit örnekler. Nicesi var. Kurana bak. Ayrıca kurana uygun mütevatir sünnet var. Namaz konusunda orayada bakabilirsin. Korkma. Allah bize açıkça diyor. Bu kitaptan sorumlusunuz diye. Gerçek iman Kuran rehberliginde olur. Peygamber de kurana aykırı birşey yapmaz. Kuran a aykırı şeyler Allaha ve Peygambere iftiradan başka birşey değil.

+ Yorum Gönder
9. Sayfa BirinciBirinci ... 689

kaza namazı var mı

kaza namazi varmidir

kaza namazı var mıdır

kaza namazı varmıkaza namazı diye birşey varmıkuranda kaza namazı var mıkaza namazi varmi