+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül Abdesti alırken omuz ve başımıza su dökmezsek gusül kabul olurmu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ayhannn
  Üye
  Reklam

  Gusül Abdesti alırken omuz ve başımıza su dökmezsek gusül kabul olurmu ?

  Reklam
 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Gusül Abdesti alırken omuz ve başımıza su dökmezsek gusül kabul olurmu ?


  Reklam


  Gusulde uvzular birdir heryerin ıslanması gerekir guslun farzlarından biride budur zaten kuru yer kasten bırakılırsa gusul sahih olmaz!
  baştan aşağı tüm vücudu yıkanmak gerekir.

  Yıkandıktan sonra başa üç sağ omuza üç ve sol omuza üç defa su dökmek diye bir şey yoktur.

 3. Ayhannn
  Üye
  Hayır mümin kardeşim ben onu kastedmedim sünnet olarak 3 kere ağıza 3 kere buruna su verdikten sonra 3 kere başımıza 3 kere sağ ve sol omuza su dökmek zorunlu mu onu demek istedim

  Hayır arkadaşlar onu bende biliyorum söylemek istediğim tüm vucudu yıkadıktan sonra en son 3 kere başımıza 3 kere sağ ve sol omuzumuza su dökmek zorunlumu dekmek istediğim bu

 4. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  1 defa su dökmek farz 3 defa su dökmek (yıkamak) sünnettir. Dediğin türden 3 defa dökmek zorunda değilsin ama 3 defa yıkamak en güzelidir.

  Üç defa su dökmek diye bir şey yok üç defa yıkamak vardır. Yani dökünce ıslanması gerekir. Sırasıyla dediğin gibi baş, sağ taraf ve sol taraf yıkanır.

 5. Misafir
  Ben tum vucudu islattim fakat omuza 3 defa su dokmeyi unuttum fakat orayida ellerimle ovdum kabul olurmu

  Sa arkadaslar ben gusul alirken bastan assagi her yerimi yikadim fakat omzuma 3 defa su dokmeyi unuttum fakat omzumu ovdum bu gusul kabul olurmu

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  3 defa su dökmek şart değildir. Tüm vücudunuzu yıkadıysanız yeterlidir.

 7. Misafir
  Gusul abdestini her zamanki gibi kuru yer kalmayacak şekilde aldim.farzlarini yerine getirdim.çıkıp giyindikten sonra omuzlara özellikle su dönmediğimi hatırladım bir sakıncası varmidir kabul olurmu .

 8. afsarbeyi
  Üye
  Zulmeder gibi soru soruyorsunuz haksız mıyım acaba? Bir üstte aynı soru var zaten. Ve tüm vücudu yıkamanın yeterli olduğunu da biliyorsun zaten.

  Guslün geçerli olması için üç şart vardır:
  Ağza su vermek
  Burna su vermek
  Tüm vücudu yıkamak.

+ Yorum Gönder
gusül abdesti alırken omuza su vermek gerekli mi,  gusul abdesti aldım ama kafama su dokmeyi unutmak kabul olur mu,  gusul abdestinde uc kere neyyile dokmeliyiz,  gusül abdesti alırken baş ve omuz,  gusül abdesti alirken omuzlara su yetmezse kabul olurmu,  gusulde once sag omuza doksek olmaz mı,  gusülde omuza su dökmek