+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul Abdesti Alıp Dustan Çıktıntan Sonra Meni Akması Devam Ediyorsa Tekrarmı Almak Gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. soru12345
  Üye
  Reklam

  Gusul Abdesti Alıp Dustan Çıktıntan Sonra Meni Akması Devam Ediyorsa Tekrarmı Almak Gerekir?

  Reklam

  Gusul Abdesti Alıp Dustan Çıktıntan Sonra Meni Akması Devam Ediyorsa Tekrarmı Almak Gerekir? Mumsema Gusul Abdesti Alıp Dustan Çıktıntan Sonra Meni Akması Devam Ediyorsa Tekrarmı Almak Gerekir?

  Dusa giriyorum gusulumu alıyorum fakat cıktıktan sonra az bısey meni ve mezi akması devam ediyor,tekrarmı gusul etmem gerekir?

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Gusul Abdesti Alıp Dustan Çıktıntan Sonra Meni Akması Devam Ediyorsa Tekrarmı Almak Gerekir?


  Reklam


  o istiminadan sonra ve yahut cinsel ilişkiden sonra(ama tabikide helalinle) rüyalanmadan hemen sonra gusul abdesti alınmaz zira o çıkan meni şehvetle vucuttan atılmıstı.
  bugibi durumlarda bir müddet bekleyip en az 40 adım atılmalıdır.ve idrar yapmak gerekir


  Hanefi’de ve Hanbeli’de; şehvetle yerinden ayrılan meni, herhangi bir sebeple şehvetsiz de çıksa, yine gusletmek gerekir)
  İmam-ı Ebu Yusuf'a göre gusül gerekmez. Bir zaruret veya ihtiyaç halinde İmam-ı Ebu Yusuf'un kavliyle amel etmek caiz olur. Mesela, misafirlikte veya soğukta gusletmesi zor olan kimse... gibi....
  Şafii’de; bevletmiş yani idrar çıkarmış olsa bile, meni gelince tekrar gusletmesi gerekir. şafi ye göreböyledir....
  Maliki’deyse; bevletmemiş olsa bile, gusülden sonra meni gelirse, tekrar gusletmek gerekmez; çünkü meni şehvetsiz çıkınca, Maliki’de gusül gerekmez....

 3. HAK.ISLAM
  Üye
  ilk önce idrarını yapman gerekecek banyo yapmadan. eğerki idrar yapıpda girmişsen banyoya yani gusletmişsen sonra çıktıktan sonra meni gelirse sadece normal abdest gerekecek Namaz kılman için.

  Yok eğer idrar yapmadan girmişsen. gusül ettikten sonra meni gelirse. o zaman guslü tazelemen gerekecek.


  idrar yapmasan da . bir müddet ya gez ya da uyu.. içinde kalan meniler tamemen boşalsın.

+ Yorum Gönder