+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda sure okurken galgale harfleri ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. OxyGen`s
  Üye
  Reklam

  Namazda sure okurken galgale harfleri ?

  Reklam

  Namazda sure okurken galgale harfleri ? Mumsema Arkadaslar namazda örnek olarak fatiha suresini okuyacagız sessiz okuyoruz ğayrilmağdubi aleyhim derken biz gayrilmagdubi derske namazımız bozulur mu ?

 2. imam
  Üye

  Namazda Harf Hataları Namazı Bozar mı?


  Reklam


  söylediğin kelimede kalkale yok. (galgale denmez)

  birbirne benzeyen harfleri karıştırmak namazı bozmaz.
  Namazda Harf Hataları Namazı Bozar mı?

  SORU: Selamünaleyküm hocam, Öncelikle böyle bir hizmeti verdiğiniz için Allah sizlerden razı olsun. Ben sure ezberlerimde birçok hata olduğunu fark ettim. Örneğin zel yerine ze harfi ile okuduğum ya da te harfini sanki med varmış gibi ta şeklinde okuduğum yerler varmış. Ömer Nasuhi Bilmen’in ilmihalinden anladığım kadarıyla bu hatalar namazı bozuyor. Ve takdir edersiniz ki senelerdir yerleşmiş bir ezberi değiştirmekte yeni bir şey ezberlemekten çok daha zor. Şimdilerde namaz kılarken dikenli bir yolda yürürken insanların dikkat ettiği gibi bir ruh haliyle dikkatlice okumaya gayret gösteriyorum ancak ezberler henüz tam oturmuş değil. Sorum şu: Fatiha’da, zammı surede ya da tesbihatlardaki bir harf hatası vuku bulursa hemen düzeltiyorum ancak sonradan aklıma gelen durumlarda yada (biraz vesveselide biriyim) emin olamadığım durumlarda ne yapmalıyım? İlmihalde buna bir cevap bulamadım. Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olunuz.
  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Düzeltme gayreti içinde olduğunuz sürece namazınızda bir sakınca yoktur. Siz bilerek yapmıyorsunuz bu hataları, kılmaya devam edin, öğrenmeye de devam edin.
  N.Yıldız Hoca


+ Yorum Gönder
galgale harfleri