+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 4 Büyük hak Mezheplerin üzerine Hadis veya Kuran ayet var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: 4 Büyük hak Mezheplerin üzerine Hadis veya Kuran ayet var mıdır?

  Reklam  Yorum: 4 Büyük hak Mezheplerin üzerine Hadis veya Kuran ayet var mıdır? isimli konu Mumsema.com Yorum: 4 Büyük hak Mezheplerin üzerine Hadis veya Kuran ayet var mıdır?
  Kiymetli inanan kardeşlerim; form konusunu bu gun gördüm. Oncelikle aşağıda yazacaklarımı internetten veya evinizde bulunan nüzul sirasi ve nüzul sebebi iceren meal veya tefsir kitaplarinda teyyid ediniz. Bazi kardeşlerin mezhep veya 4 mezhep kuranda vardir ve bu nisa suresi 59. Ayetininde bellidir denilmesini NORMAL ve ardindan da müslüman kardeslerine ithamda bulunmasini ANORMAL buluyorum. Kardeşlerim bir ayeti delil göstereceğiniz zaman önce ayetin neden gönderildiğini öğrenmelisiniz. Nisa suresinin 59. Ayetinde "....ve sizden olan emir sahiplerine itaat edin...." denilmesinin sebebi şudur. Halid bin Velid ile Ammar ibn Yasir arasinda Resulullah (Sav) in verdigi bir görevi yerine getirirken bir anlasmazlik çıkması üzerine aralarinda tatsizlik oluyor ve konu bir süre sonra Resulullah s.a.v. e tasiniyor. Peygamberimiz konuyu öğrenince kim Ammar a bugz ederse Allah C.C de ona bugz eder diyor ve Halid bin Velid bunun üzerine koşup Ammar ibn Yasir den helallik istiyor. Ayet ise bu olayin ardindan geliyor.
  Yani ayet sandiginiz gibi meshep konusunu degil,sizden olan otorite sahibine uymayi emrediyor.
  ALLAH RIZASI ICIN BURADA YAZDIGIMI ARASTIRIN. ve LUTFEN MÜMİN MÜMİNİN INANCINI HOR GÖRMESIN. ARAŞTIRIN KI EMIN OLASINIZ.
  Saygilarimla.

 2. Misafir

  Yorum: 4 Büyük hak Mezheplerin üzerine Hadis veya Kuran ayet var mıdır?


  Reklam


  Super söz bitti nokta bravo

 3. Misafir
  alimlere mi götürelim günümüzdeki senin o alim dediğin zatlar sen ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünrken kendiler para nın içinde yüzüp size isyan etmemeyi öğretiyor bana bu işten para kazanmayan 1 tane alim göster ?günümüzde

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
mezheplerle ilgili ayetler,  mezheplerle ilgili hadisler,  peygamber efendimizin mezheplerle ilgili hadisleri,  kuranda mezheplerle ilgili ayetler,  kuranda mezhep ile ilgili ayetler,  kuranda mezheplerle ilgili ayet varmı,  mezheplerle ilgili hadis