+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sahurdan sonra uyurken müstehcen şeyler görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hayat_bosh
  Üye
  Reklam

  Sahurdan sonra uyurken müstehcen şeyler görmek

  Reklam

  Sahurdan sonra uyurken müstehcen şeyler görmek Mumsema Bakın öncelikle bunu ayrıntılı anlatmak istemiyorum ama vesvese ediyorum o yüzden doğruca anlatacağım.
  Ben orucum ve sahurdan sonra uyurken müstehcen bi rüya gördüm aklımda hep orucum cünüp olup orucu bozmamam gerek diye bi düşünce vardı!Neyse meni penisimin ucuna geldi hissettim fakat o sırada uyandım cünüp olmamıştım yani normalde kesinlikle yapmam ama o şehvetle kendime hakim olamayıp rüyada gördüğüm şeyi düşünüp uyumamya çalıştım bunu yaparken içim içimi yiyordu korkuyordum orucum bozulcak diye sonra yarı uykuluyken o rüyanın devamını görüp boşaldım!

  Orucum bozuldumu?
  Bozulduysa kaç gün tutacağım??

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Orucla ilgili soru?


  Reklam


  Ihtilâm olmak ve cünüp olarak sabahlamak oruca mâni olur mu?

  Oruçlu iken ihtilâm olmak (kendi kendine rüyalanmak) orucu bozmaz. Dokunma, oynaşma ve öpme olmadan, sadece bakmak ve düşlemekle boşalma da o orucu bozmaz. Bu durumlarda sadece yikanir ve orucuna devam eder: Dokunma ve öpme ile boşalirsa, oruç bozulur; ama sadece kaza gerekir.(66 M. Zihnî 590, 597 )

  Oruçlu oldugunu bilerek, ama elinde olmayarak bogazina su kaçsa, orucu bozulur sadece kaza gerekir. Gündüz ihtilâm olan oruçlunun namaz vakti geçmeyecek bir süre içerisinde yikanmasi şarttir. Ancak yikanmamasi oruca engel degildir. Yani yikanmazsa, namazi terk etmiş olacagi için büyük günah işlemiş olur; ama orucu oruçtur.

  Cünüp olarak sâbahlamak oruca mâni olmaz. Gündüz yikanmasi gerekir. Yikanmayi iftardan sonraya birakirsa, namazi terketmiş ve büyük günah işlemiş olur.

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  rüyalanmadan dolayı oruc bozulmaz.

  sadece namaz ve diger ibadetler için gusul abdesti almanız gerekir..(orucluyken cenabet durulabilir ama sevabı azalır.)

 4. Hayat_bosh
  Üye
  Ama ilk uyandığımda cünüp olmamıştım nedense içimde hep orucum bozulacak dur diye bi ses olduğu halde o rüyayı düşündüm o rüyayı görmek için tekrar uyudum sanki ondan sonra devamını görüp cünüp oldum anladınız değilmi soruyu tam olarak bozuldumu?

 5. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  istimina yapmamıssınki?;
  vesvese bnce

 6. Hayat_bosh
  Üye
  Kesinlikle istimna yapmadım saolun tşk

 7. Hayat_bosh
  Üye
  Benim bi sorum olacak hazır konu açılmışken rüyada böyle kötü müstehcen bişey görürken afedersiniz ama elinizle (farkında olmadan rüyadayken veyada farkında olup rüyadayken) penisinize müdahele edip boşalma orucu bozar mı ??
  Saygılar.

 8. soru_sorar
  Üye
  evet bende merak ediyordum bunu cevabını bilen var mı?

 9. jerusselam
  Devamlı Üye
  Oruçlu iken ihtilâm olmak (kendi kendine rüyalanmak) orucu bozmaz.kardeşim okadar uzatmanın bir anlamı yok

 10. Nurdur_iman
  Üye
  Bence de konuyu uzatmayın bu aklınıza gelen sorular vesvesedir.

+ Yorum Gönder