+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılarken küçük veya büyük abdestin gelmesi sırasında ne yapmalıyız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ırmak
  Emekli
  Reklam

  Namaz kılarken küçük veya büyük abdestin gelmesi sırasında ne yapmalıyız

  Reklam

  Namaz kılarken küçük veya büyük abdestin gelmesi sırasında ne yapmalıyız Mumsema merhaba arkadaşlar namaz kılarken küçük abdestin veya büyük abdestin gelmesi sırasında namaz bozulurmu yoksa devam edilmelimidir öğrenmek istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namaz kılarken küçük veya büyük abdestin gelmesi sırasında ne yapmalıyız


  Reklam


  bozulmaz.ama tekrar abdest aldıktan sonra iade etmen iyi olur.iade etmezsende namaz geçerlidir

 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Esselamu aleyküm,

  namazda abdest sıkışıklığı olursa, örneğin gaz kaçırıp ya da kaçırmadığı endişesinde esas olan koku veya ses duyulmadığı takdirde namaza devam edilmesidir. Fakat abdesti bozacak ve tuvalete kadar götürecek bir durum olursa elbetteki namaz bozulur ve iadesi gerekir.

  Namaz'da böyle bir duruma maruz kalmamak icin önce tuvalet ihtiyacını iyice gidermek ve istibra yapmak, yani idrarı kurutmak lazımdır. Sonra abdest alınır ve namaza durulur.

 4. ırmak
  Emekli
  geçen akşam namaz kılarken son rekatlara geldim idrarım sıkıştırdı iyice ama namazı bozmadım devam ettim namaz bitti tekrar abdest alıp uykuya yattım yani namazım geçerli olmadımı şimdi

 5. HAK.ISLAM
  Üye
  geçen akşam namaz kılarken son rekatlara geldim idrarım sıkıştırdı iyice ama namazı bozmadım devam ettim namaz bitti tekrar abdest alıp uykuya yattım yani namazım geçerli olmadımı şimdi
  Namazın geçerlidir kardeş.

  şunu ilave edelim. sıkışık iken namaz kılmak mekruh tur. ondan dolayı namazda huşuyu yakalaman için rahat kılman için bütün engelleri kendinden gidermen gerekir. namaz esnasında bile idrar veya gaz gibi bir sorunlar olursa. namazdan çıkıp ihtiyacını giderip tekrar kılman daha güzeldir.

 6. ırmak
  Emekli
  yorumlarınız için teşekkürler saolun arkadaşlar

 7. guest account
  Üye
  geçen aylarda cuma namazının farzına bari yetişeyim diye küçük ihtiyacımı gidermeden abdest alıp, kıl payı farza yetiştim.

  bu durumda ne yapmam gerekirdi?

 8. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Esselamu aleyküm,

  kardeş namazı bozacak bir durum yoksa, namazın kabul olunur inşaallah, şayet namazdan sonra bir ıslaklık vs. varsa namazı iade etmen icab eder.

  böyle bir durumla karşılaşmamak için ön temizliği ve ihtiyacını gider ki namazı huşu içinde kılabilesin.

 9. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Esselamu aleyküm,

  kardeş cuma namazı farzdır, bu namaza yetişebildiysen ve ortada abdest bozucu bir durum da yoksa namazın kabul olunur inşaallah. Sıkışık bir durumda namaza durmak mekruhtur aslında.

  Cuma namazına ayırabilirsen önceden zamanını ayır ki, böyle bir durumla karşılaşmayasın.

 10. guest account
  Üye
  Allah razı olsun hocam verdiğiniz bilgi için.

  malum, istanbul ve keşmekeş bir trafik. bulduğum ilk camiye girdim ve kıldım. hepten namazı kaçırmaktansa, sıkışık da olsam kıldım. Allah'ım kabul etmiştir İNŞALLAH! bazen oluyor işte...

 11. Misafir
  Hocam ben tam vitiri kılıyordum ve bir anda büyük abdestim geldi hemen namazı kıldım sıkışıklıkla hemen tuvalete çok çabuk gitmek zorunda kaldım duamı tesbihimi bile çekemedim yani namazım geçerlimidir?

 12. Misafir

  Reklam


  S.â lavaboya çıkıp abdest aldım ve teraviyegittim themes sıkıntım ama cemaatle namaz daha fazilet diye bırakmadım ve sıkışık olarak namazı kıldım.Aslında ne yapmam gerektiğini bilemedim.namazım olmuşmudur?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
namazda tuvaletin gelmesi,  namaz kılarken tuvaletin gelmesi,  namaz sırasında tuvaletin gelmesi,  Namazda duayi sasirnca ne yapilmali,  küçük tualet namaz,  tuvaletin gelmesi abdesti bozar mı,  namaz kilarken tuvalet gelirse