+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazan Ayın'da sala da yeme içme olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 247
  Üye
  Reklam

  Ramazan Ayın'da sala da yeme içme olur mu?

  Reklam

  Ramazan Ayın'da sala da yeme içme olur mu? Mumsema Selamün Aleyküm arkadaşlar.Konu başlığında da belirtiğim gibi Ramazan Ayın'da sala da yeme içme olur mu? Ben ezanın başlangıcına kadar su içiyorum ezan okunduğu an yeme içmemi kesiyorum.Bunun cevabını alırsam çok mutlu olurum.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Ramazan Ayın'da sala da yeme içme olur mu?


  Reklam


  sela ne zaman okunuyor ki

 3. 247
  Üye
  Kardeş sence ne zaman okunuyor ezandan önce okuyor. Arkadaşımın biri sala da bir şey yiyip içme dedi ben sakıncası yok dedim ama inat etti sorayım dedim size.

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  bunda gülecek ne var anlamadım.sela efendimizin zamanında yoktu.o yüzden şuan hangi zamanlarda okunduğunu nerden bilebilirim.yatsıdan yarım saat önce okunuyor mesela benim oturduğum yerde.okuduğum yerde ise sabah namazından önce her zaman okunuyor.(ramazanda değil her ayda)önemli olan vaktin girmesidir.vakit girmişse ezan okunmasına bakılmaz.

 5. HAK.ISLAM
  Üye
  malt kardeşimin dedigi doğru önemli olan vaktin girmesidir. tavimdeki imsak vaktine göre hareket edersin. ihtiyate binaen 5 dakika kala herşeyi kesmen daha güzeldir

+ Yorum Gönder