+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir müslümanın cinsel uyarıcılara karşı kendini koruması çok zor oluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayalperest
  Üye
  Reklam

  Bir müslümanın cinsel uyarıcılara karşı kendini koruması çok zor oluyor

  Reklam

  Bir müslümanın cinsel uyarıcılara karşı kendini koruması çok zor oluyor Mumsema Yaşım 23 Üniversite son sınıf öğrencisiyim, bulunduğum çevre ve ahir zamanda olmamız itibariyle bir erkeğin cinsel uyarıcılara karşı kendini koruması haliyle çok zor oluyor. Çevremde ki kızların etkisiyle de şehvet'im kat ve kat artıyor... Cinsel olarak birleşmek istediğini söyleyen kız arkadaşlarım var. Elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü tekliflerini kabul edersem sanırım devamı gelecek.. Çünkü alıştım mı bırakamayacağımdan korkuyorum.. Günahını biliyorum ancak gözümüzde ki bu gaflet perdesi kalkmadığı için günahını pek düşünemiyor insan.. Öyle olsa iki dakikalık zevk için ateşlerde yanmaya bu kadar meraklı olur muyduk? Bence olmazdık.. Her neyse konu uzar gider.. Diyeceğim şu.. Mübarek Ramazan-ı Şerifteyiz.. Oruç şehveti dizginler diyor Peygamber Efendimiz.. Böyle bir konu için ismini anmaktan utanıyorum.. Ancak kendimi dizginleyemiyorum. Oruçluyken bile şehvetim çok kabarık durumda.. Bu sabah bile rüyalanmadan ihtilam oldum. Genelde rüyalanmadan ihtilam oluyorum. Küçük abdest'ten sonra yahut durduk yere sperm geliyor... Evlenecek gücümde yok.. Gerçi evlilik kutsal bir şey.. Seks yaşantısı için bu kutsal şeyi böyle sağlam olmayacak cinsel bir temel üzerine kurmak istemiyorum ancak gerçekten insan bir yaştan sonra hem cinsel arzularını yerine getirecek hemde yanında onu anlayıp destek olacak... Duygusal şeyler paylaşabileceği bir eş arıyor.. Sonuçta aidiyet duygusuna hepimiz sahibiz.. Bu duyguyu da bize veren Yüce Allah c.c'dür.. Bize yanlış bir duygu vereceğini sanmıyorum... Kısacası içinden çıkılmayacak bir durumdayım arkadaşlar.. Kızlar etrafımda fır dönüyor.. Çok şükür eli yüzü düzgün birisiyim... Kızların ilgisinin fazla olması sebebiyle de cinsel duygularım daha çok kabarıyor.. Bunun üzerine de zina teklifleri alınca kendimi zor tutuyorum.. Oruçta fayda etmiyor.. Aklımı başka yere yönlendiremiyorum.. Çok denedim ama olmuyor.. Zaten olsaydı buraya böyle bir yazı yazma gereksinimi duymazdım.. Oruç tutmasam da fitresini ödesem olur mu? Açlık, susuzluk konusunda bir sıkıntım yok ancak mastürbasyon yapmadan duramayacak haldeyim.. Emin olun kaç kere oruçluyken cinsel organımı elime alıp mastürbasyona kalkıştım.. İhtilam olmadan kendimi dizginledim. Ancak mezi geldi.. Orucum bozulmadı ama faziletinin kalmadığı da kesin.. Yani sevap olsun diye tutup Allah'a karşı yaptığım bu kutsal vazifeyi böyle yaparak kirletmiş kendimi daha da alçaltmış oluyorum.. Tutmasam da parasını versem.. Evlendiğimde tekrar başlar, kaza ederim.. Birde kendimi nasıl dizginleyeceğim?

 2. enemüslim
  Devamlı Üye

  Cevap: Mastürbasyon...


  Reklam


  Zina bir ölümdür. Ölüme gitmemek için ÖLÜM OLMAYAN diğer çarelere baş vurabilirsiniz. Siz ve kalbiniz baş başasınız..Alışkanlık halinden getirmeyiniz ve beyninizi ve gözünüzü bu tür müstehcen olaylarla yormayınız,ve düşünmeyiniz..uykunuza gıdanıza dikkat edin..mecburiyet dışında o ortamlarda bulunmayınız..ilim ortamlarını seçiniz ve onlarla bol bol vakit geçiriniz...Rabbim yardımcınız olsun..

 3. İslambol
  Üye
  Buna benzer durumlar bana da oluyor Hemen açıp Kur'an okuyorum.Kafanı başka şeylerle meşgul etmelisin.Farzı terketmek çözüm değil.

 4. hayalperest
  Üye
  Üstat olmuyor işte öyle.. Herkesin fıtratı farklı.. Bende cinselliğe ilgi duyuyorum.. Ne yapayım? Özümü nasıl red ediyim? Kuran'ın mealini de okuyorum. Anlayıp uygulamak için.. Sohbetlerde dinliyorum fakat olmuyor.. Tek çare evlenmek.. Ona da imkaanım yok.. olsa zaten böyle saçma sapan şeyleri yazıp kendimi düşürtmezdim burada.. Anlamıyorum ki Allah neden bize şehvet duygusu vermiş.. Evlendiğimizde aktif olsaydı ya bu illet şey.. Evliliğide sevgi tetikleseydi.. Yaratılış itibariyle yanlışlarla doluyuz.. Bütün kötü duygular var içimizde... Bazen Yüce rabbimi hiç anlamıyorum.. Neyse yardımcı olamadınız ama yinede zahmete girip yazdığınız için Allah sizden razı olsun, teşekkür ederim..

 5. İslambol
  Üye
  Yardımcı olmamız için senin kendine hakim olman lazım ama yazılarına baktığımda şu an küfre giriyorsun.Allah'ın sana verdiği özellikler senin sınavındır.Bunun için Allah'ı haşa suçlayamazsın.Öncelikle bunların bilincinde olman gerekiyor ama yazdığın şeylere bakınca içinde olmadıkça Kur'an da okusan sana fayda vermez.Çünkü sen şu an bu durumun yüzünden Allah tealayı sorumlu tutup O'nu eleştiriyorsun. Özellikle yaratılış itibari ile yanlışlarla doluyuz demek haşa Allah'ı kusurlu göstermek ve yarattığını beğenmemektir.Öncelikle bu düşünceleri kafandan silmedikçe var olan durumundan kurtulmanın da imkanı yok.

 6. qwert12380
  Devamlı Üye
  Aynı sorun bende de var.Yapacak birşey yok.Evlenene kadar sabretmelisin.Sen bide ihtilam oluyormuşsun.Bende o da olmuyor Başka şeylere yönelmeni tavsiye ederim.Biraz asosyalleşebilirsin.Bilgisayar oyunlarıyla, spor dallarıyla filan ilgilen.Zaten son sınıfmışsın.2-3 sene sonra evlenirsin.

 7. hayalperest
  Üye
  Bence bütün problem buradan meydana geliyor. Ne insanlar birbirini anlayabiliyor. Ne de manevi varlıklarla biz birbirimizi anlayabiliyoruz.. Selam ve dua ile.. iyi günler..

 8. İnanc
  Devamlı Üye
  Öncelikle Allah zihin açıklığı versin kardeşim .
  Allah yar ve yardımcın olsun .
  Yapacağın şey çok basit ancak sen bu işi kafanda çok büyütmüşsün aşılmayacak dağ haline getirmişsin o yüzden vesvese ve nefsinle boğuluyorsun...
  Öncelikle çevrendeki arkadaşlarına dikkat edeceksin kız arkadaşın olmasın nedeni ise çok şehvetleniyorum diyorsun bu yüzden kız arkadaşın olmasın sana gel benimle zina yap diyen kız arkadaşlarını ise hayatından sil onları tanıma yanlarından geçme yüzlerine dahi bakma . İkincisi durup dururken sperm geliyor demişsin bu konuda doktora başvur ayrıca çok şehvetleniyorum diyorsun bu konudada alanında uzman doktora başvurabilirsin . Üçüncüsü nefsine uyma harama bakma kardeşim . Dördüncüsü bunların hepsi namazı doğru kılmamamızdan dolayı oluyor kardeşim sana namazını doğru kılmıyorsun demiyorum sadece dosdoğru kılmıyoruz diyorum bunun içinde bende varım sende varsın diğerleride var . Bir kişi hem namaz kılıp hem şeytana uymaz senden Allah razı olsun 'ki' şeytana uymuyorsun zina yapmıyorsun aman aman bu işe bulaşma kardeşim gelelim namaz konusuna namazını hakkını vererek kılmaya çalış kardeşim huş-u içinde kılmaya çalış bak ozaman ne şehvet kalır ne nefis ...
  Ayrıca nefsini terbiye etmeyi dene buda etkili bir yöntem .
  Açıklamak gerekirse ( NEFS NASIL TERBİYE EDİLİR ) ?

  1. En önemli olanı suküt etmek ( SUSMAK İHTİYAÇ OLUNCA KONUŞMAK .. )
  2. Az uyumak , Az gülmek gülünce kahkaha ile değil tebessüm ederek gülmek.
  3. Nefsin ne derse tersini yap nefsin Kuran okuma diyorsa sen oku namazı hızlı kıl derse sen yavaş kıl
  4. Kendini ilim irfana ver yani fıkıh , tefsir , meal , hadis kitapları oku boş zaman geçirme.
  5. Televizyon izleme boş işlerden kaçın ...
  Kriterleri kendin çoğaltabilirsin...

  Allaha Ismarladık..


+ Yorum Gönder
zina yapmamak için kendimi zor tutuyorum,  muslumanın kendını koruması,  ahir zamanda masturbasyon,  rüyalanmaya çözüm,  danis nefsine o alcak ne diyorsa tetsini yap