+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçlu iken aynı gün içerisinde birden fazla mastürbasyon yapmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAK.ISLAM
  Üye
  Reklam

  Cevap: Oruçlu iken aynı gün içerisinde birden fazla mastürbasyon yapmak

  Reklam  Cevap: Oruçlu iken aynı gün içerisinde birden fazla mastürbasyon yapmak isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Oruçlu iken aynı gün içerisinde birden fazla mastürbasyon yapmak
  hocam illaki reddül muhtarda geçiyor diye fetva o şekilde verilecek diye kural yok.biliyorum ibni abidinin kitabı olduğunu.dediğim gibi sorularla islamiyet gerekmez diye cevap verdi
  Kardeşim Sorularlaislamiyet sitesinde bu fetvayı veren hoca önemlidir. orada biliyorsun . yahudi hıristiyanlar cennete gidecek diyen bir takım hocalarında fetvaları var. yani sorularlaislamiyet sitesininde her fetvası güvenilir degil. ama ekseriyeti güvenilir. ona bakarsanda kardeşim Dinimizislam sitesi ve oradaki osman ünlü hoca efendi, mehmet ali demirbaş vs gibi hocalarda fetvayı ibni abidine göre veriyorlar. ve kesinlikle ikinci kere aynı işi yapanlara kefaret lazım gelecegini söylüyorlar. son noktayı hocamız koyacak galiba Mehmet talu hocadan bir araştırayım , cübbeli ahmet hocadan buna ilişkin birşeyler bulamadım.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Oruçlu iken aynı gün içerisinde birden fazla mastürbasyon yapmak


  Reklam


  evet ilmi heyeti biliyorum ama soruya cevap veren belli değil.tamam ibni abidine göre veriliyorsa reddül muhtarda kefaret gerekir yazıyor zaten hocam.

 3. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  kesin bir fetva istiyoruz dini islam hocalarımızdan neden dini çıkmaz hale getirenler var hüküm belli karar belli bn eski hov,calarıma güveniyorum yeni fetvaya gerek yokkkk!

  Orucu bozduğu bilinse de, bilinmese de, mastürbasyon orucu bozar ve sadece kaza gerekir. (Hindiyye, Bahr, Dürr-ül-muhtar)

  Orucu bozup kaza gerektiren bir şeyi, aynı ramazanda, nasıl olsa kefaret gerekmiyormuş diye kasten iki veya daha çok kere yaparak orucu bozmak, kefareti de gerektirir. (Redd-ül-muhtar)

 4. HAK.ISLAM
  Üye
  tamam umutlucan kardeş işte bu zaten.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
masturubasyon orucu bozarmı cubbeli