+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Boy abdestinden sonra gelen meni akıntısı için gusül gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Trompete7
  Üye
  Reklam

  Boy abdestinden sonra gelen meni akıntısı için gusül gerekir mi?

  Reklam

  Boy abdestinden sonra gelen meni akıntısı için gusül gerekir mi? Mumsema Selamun aleyküm kardeslerim,

  ben (affedersiniz) uykuda ihtilam oldum, kötü rüya gördükten sonra. Simdi, ben ihtilam olurken uyanmisim, ve hemen banyo ya kostum, kendimi yikamak icin, ve güsül abdesti almak icin. Problem su ki, simdi abdest aldiktan sonra, ben yeniden namaz abdestini aldim, ve abdest alirken, acaba kalan meni geldiyze, ben simdi yine cunüp mi oldum tekrardan? Sehvetle gelmedi ama, yani (COK AFFEDERSINIZ) ereksiyon (cok affedersiniz) yoktu artik.

  Simdi ben tekrardan mi banyo ya girip kendimi yikayip gusul abdest mi almam gerekiyor? Sadece onu söyleyin lütfen bana.

  Tekrarden kelimelerin yüzünden, özür dilerim

  Insallah bana cevap verebilirsiniz

 2. 2
  imam
  Üye

  Cevap: Bu sekilde bir kez daha güsül abdesti gerekir mi?


  Reklam


  Gusülden sonra gelen meniden dolayı gusül gerekir mi? Ve de durup dururken gelen meni guslü bozar mı?


  Şehvetsiz olarak gelen meniden dolayı gusül abdesti almaya gerek yoktur.

  Ancak, ihtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra, şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.

  Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

 3. 3
  Trompete7
  Üye
  Bende sehvetsiz geldi, cunkü (affedersiniz) ereksiyon bitmisti. Simdi yeniden yikanmam gerekicek mi ?

 4. 4
  İslambol
  Üye
  Eğer tamamen temizlemeden boy abdesti aldıysan ve ardından geldiyse alman gerekir.Çünkü kanalı tamamen temizlemen lazım. Yukarıda yazılanları yapmadıysan ve kısa sürede yine akıntı olduysa tekrar gusletmen gerekiyor.

 5. 5
  Trompete7
  Üye
  Anlamiyorum ben ama bunu. Bence bidaha ereksiyon olursa ve geri kalan meni bu sekilde, yeni ereksiyon ile gelen meni den sonra gusul gerekmesi lazim.

 6. 6
  Misafir
  Ben yarım saat bekledim iyice kanalı temizledim meni yoktu sonra gusul aldım alırken bir akıntı geldi menimi bilmiyorum gusul almama gerek yok değilmi lütfen cevap verin

 7. 7
  arifselim
  Yönetici
  Yarım saat bekledikten sonra artık bu gelen sıvı meni olsa bile gusle engel değildir veya gusülden sonra akmış olsa bile yinede gusle engel olmaz.

 8. 8
  Misafir
  Meni aktıktan sonra 15 dakika bekledim ve abdestimi aldım güzelce tahreti aldım abdestten sonra 1 damla aktı ne yapmalıyım

 9. 9
  arifselim
  Yönetici
  Böyle bir durumdan sonra artık hiç bir şey yapmana gerek yoktur. Bu gelen meni sadece namaz abdestini bozar. Çünkü bir süre beklemek yada idrar yaptıktan sonra artık gelen meniden dolayı cünüp olmazsın.

+ Yorum Gönder

gusul abdestinden sonra gelen akıntı

gusul abdestinden sonra akıntı gelmesi

gusül abdestten sonra sperm gelmesi

gusül abdesti aldıktan sonra sperm gelmesi abdesti bozar mıboy abdesti aldıktan sonra sperm gelmesigusülden sonra gelen akıntıgusül abdesti aldıktan sonra gelen akıntı abdesti bozar mı