+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennette Köşk Ve Ağaç Dikmek İçin Ne Yapmalıyız ? :) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Reklam

  Cennette Köşk Ve Ağaç Dikmek İçin Ne Yapmalıyız ? :)

  Reklam

  Cennette Köşk Ve Ağaç Dikmek İçin Ne Yapmalıyız ? :) Mumsema Cennette Köşk Ve Ağaç Dikmek İçin Yapılacak Zikir Ve İbadetler. (Yanlış Anlamayın Herşeyin Başı ALLAH (c.c) Rızasıdır .

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Cennette Köşk Ve Ağaç Dikmek İçin Ne Yapmalıyız ? :)


  Reklam


  ibni Mes’ud (ra) anlatıyor:
  hz peygamber “(sas) buyurdular ki: Miraç sırasında Hz. İbrahim’le karşılaştım. Bana: Ey Muhammed! Ümmetine benden selam söyle ve haber ver ki, cennetin toprağı temiz, suyu tatlıdır. Burası (suyu tutacak şekilde) düz ve boştur. Oraya atılacak tohum da sübhanallahi, velhamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu vallahü ekber cümlesidir. (Tirmizi: Daavat, 60).
  vela havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm

 3. cihad38
  Emekli
  ibadetler cennette köşküm ve ağacım olsun diye yapılmaz,yapılmamalıdır, seninde parentez içinde yazdığın gibi amacımız sadece Allah rızası olmalıdır.Allah rızası için halis bir niyetle yaptığımız her ibadet için Allah aklının almayacağı kadar mukafat verebilir,
  niyetleri sağlam yapmalı,Allah rızasından başka bir mukafat gütmemeliyiz,
  evet yapılan ibadetlerin karşılığı olarak altından ırmaklar akan köşkler var,bahçeler var,huriler var,ama benim çokca hurim olsun amacıylada ibadet yapılmaz,.veya köşküm...vs. inşallah anlatabilmişimdir.
  illede köşklerin verildiği ibadetleri öğrenmek istersen forumun değerli yöneticileri konuyu görünce,kaynaklarıyla cevap verirler.

  forumda bir tanesi varmış ;
  ALLAH RASULU SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM
  ŞÖYLE BUYURUYOR;

  KİM HAKLI OLARAK TARTIŞMADAN VAZ GEÇERSE ONA CENNETİN AVLUSUNDA BİR KÖŞK

  KİM ŞAKADA OLSA YALAN SÖYLEMEYİ TERK EDERSE O KİŞİYE CENNETİN ORTASINDA BİR KÖŞK

  AHLAKI EN GÜZEL OLANADA CENNETİN EN YÜKSEK DERECESİNDE BİR KÖŞK VERİLECEĞİNE BEN KEFİLİM

+ Yorum Gönder
cennette köşk yapmak,  cennete ağaç dikme duası,  cennete ağaç dikmek,  cennete ağaç diken dua,  cennete bir agac dikmek,  ahirette agac dikme zikiri edir,  cennete köşk zikirleri