+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslüman doğmak Allah'ın lütfu olabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. guest account
  Üye
  Reklam

  Müslüman doğmak Allah'ın lütfu olabilir mi?

  Reklam

  Müslüman doğmak Allah'ın lütfu olabilir mi? Mumsema selamun aleyküm;

  bu soru uzunca zamandır aklımda. elhamdülillah müslümanım, ailem de öyle. 1,5 senedir kendimi değiştirmeye çalışıyorum ama pek de başarılı olduğumu söyleyemem gelinen aşamada. insanları gözlemlediğim zaman her insanın emeli ve hedefinin aynı olduğunu farkediyorum. özetle ahıret için boş ancak, dünya değeri yüksek olan şeyler.

  etrafımda gayrımüslim çok insan var. ehli kitaba mensup olanlar ve hiç inanmayanlar. ehli kitap içinde gerçekten çok iyi ve dürüst insanlar var. Allah ve ahıret inançları da yerleşmiş. peygamberler olayına girmiyorum, konu alır başını gider. benim itikadıma göre bu insanlar ebedi cehennemliklerdir, kurtuluşları da yoktur. bildikleri halde yanaşmamaktadırlar İslam'a... bir de hakikaten bihaber olanlar var müslüman bir aileden doğan ama hayatını sadece dünya metaı için tüketen (örn. tv lerde zengin ve yapay hayatlar). elbet doğrusunu ve ayrımını Allah Teala kusursuz yapacaktır. zerre kadar imanla ölen bir müslümanın cennete gideceğini biliyoruz. cehennemim cinlerle ve insanlarlarla dolması vaadinin temelinde bu olabilir mi?

  yani; yaradılan kul boş işlere kendini kaptıracağı ve aslının neye dayandığını sorgulamaktan imtina edeceği için sonu cehennem olacaktır. müslüman doğan insanlar ise biraz daha fazla şanslı olabilirler. müslüman bir toplumda bilgi edinmek ve doğruya daha kolaydır diye bir iddiam yok. artık net var, dünyanın her yerinde müslümanlar var.

  Allah razı olsun şimdiden.

  hayırlı ramazanlar...

  ek: diyalogcu değilim.

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Müslüman doğmak Allah'ın lütfu olabilir mi?


  Reklam


  aleykum selam, kardeş bir şeyi hatırlatmak istiyorum sadece cevap mahiyetinde anlama. bugün müslüman aileden doğanlar islama en büyük zararları veren yumuşama ılımlılaşma vs şeylerin altından çıkar. müslüman dediğimiz kitleler islamdan anladıkları şeyler bomboş, islamın adı ve kılıfı var içi boşaltılmış. şu şartlar altında bir avrupa toplumundan çok aşırı farklılığı yok müslüman toplumların birçoğunun.

 3. guest account
  Üye
  onların farkındayım hocam. emperyalizm dikteli içi boşaltılmış islamın misyonerleri.

  benim sorduğum sıradan insanlar için geçerli. alim görünen gizli kardinaller klasman dışındalar.

+ Yorum Gönder