+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Abdest sırasında su geçirmeyen madde temizlenebilir mi? Yoksa abdestten önce mi temizlenmeli? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. çaba
  Üye
  Reklam

  Abdest sırasında su geçirmeyen madde temizlenebilir mi? Yoksa abdestten önce mi temizlenmeli?

  Reklam

  Abdest sırasında su geçirmeyen madde temizlenebilir mi? Yoksa abdestten önce mi temizlenmeli? Mumsema Gözlerimdeki çapağı mesela abdest alırken ya da gusül alırken yüzümü yıkarken temizlesem olur mu yoksa önce temizleyip sonra mı abdeste ya da gusle başlamalıyım?

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Abdest sırasında su geçirmeyen madde temizlenebilir mi? Yoksa abdestten önce mi temizlenmeli?


  Reklam


  Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkadığınız zaman çapak kalmaz.

 3. çaba
  Üye
  örnek olarak yazdım onu mesela önceden değil de gusül sırasında burnumdaki katı kirleri temizlesem olur mu genel olarak soruyorum ya da mesela ayağıma necaset sıçradı abdest alırken temizlesem onu

 4. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  çapak abdeste ve gusle manidir.
  çapak temizlemek lazım gusulden sonra görülürse capak temizlenir ve altı yıkanırr.


  iyi günlerrrrr

 5. çaba
  Üye
  mani olduğunu biliyorum yine de teşekkürler sanırım anlatamadım ben bunu sormuyorum diyorum ki mesela gözümde çapak var ve ben abdeste başladım yüzümü yıkarken temizlesem olur mu yoksa temizleyip abdeste tekrar mı başlamalıyım?

 6. İnanc
  Devamlı Üye
  mesela gözümde çapak var ve ben abdeste başladım yüzümü yıkarken temizlesem olur mu yoksa temizleyip abdeste tekrar mı başlamalıyım?
  Abdest almadan önce yüzünüzü ellerinizi kollarınızı rütin bir kontrolden geçirin eğer su geçirmeyecek madde varsa onu dezenfekte edin..

  Selametle..

+ Yorum Gönder