+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir bayanın 20 yıllık namaz ve oruç borçları nasıl hesaplanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Bir bayanın 20 yıllık namaz ve oruç borçları nasıl hesaplanır?

  Reklam  Cevap: Bir bayanın 20 yıllık namaz ve oruç borçları nasıl hesaplanır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Bir bayanın 20 yıllık namaz ve oruç borçları nasıl hesaplanır?
  Benım gecmıs senelerde kalan oruc borcum var onları tutmadım onları tutsam busene kabul olurmu uc senelık borcum var

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Kaza oruçlarınızı tutmalısınız. Kabul eden Allah'tır biz üzerimize düşeni yaparız ve tövbe ederiz. Gerisini ise Allah'a havale ederiz.

 3. Misafir
  21/05/81 dogumluyum yaklasık 3aydir kiliyorum namazlarimi daha onceki yillarda da kildiklarim oldu ve adetim 4 gun suruyo ve hesaplayamiyorum 12 yasinda adet gordum yardimci olursaniz mutlu olurum tskler

 4. arifselim
  Yönetici
  Namaz ve oruç borcunuzu sadece siz hesaplayabilirsiniz bu şekilde başkasının söylemesi bir tahmin olur ve doğru olmaz. Tek tek sene sene yazıya dökerek hesaplayın zaten bu hesap bir defa olacak.

 5. Misafir
  Ben 21 yaşındayım 15 yaşında adet görmeye başkadım namaz kazalarım kaç gün oluyor öğrene bilirmiyim

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  6 yıllık kaza namazı borcun var
  Aylık adetinizi 5 gün olarak hesapladim borçtan düştüm
  6x360 = 2160 gün kaza namazınız var

 7. Misafir
  Selamün aleyküm ben 27 yaşındayım 13 yaşından beri olan kaza namazımı hesapladım ve içinden adet oldugum günleri ve lohusa oldugum günleri çıkardım toplamda 20. 510günlük namaz borcum var tüm vakitlerinde toplamı bir özgün yıllık 293 gün oluyor ben günlük her namazın arkadasın dan kaç günlük namaz kılarsam iki yılda bitiririm teşekkür ederim

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam.

  Yukarıda yaptığın hesap yanlıştır.


  14 senenin kazası bu hesaba göre 4102 gün etmektedir. İki senede bitirmek için her gün 7 günlük kaza kılman yeterli olacaktır. Bu hesap seneyi 293 gün olarak hesapladık.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
oruç borcu hesaplama,  oruç borcu nasıl ödenir,  namaz borcu nasıl hesaplanır,  oruç borcu nasıl hesaplanır,  namaz borcu hesaplama,  20 yıllık namaz borcu nasıl ödenir,  geçmiş yılların oruç borcu nasıl ödenir