+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. m_baran
  Üye
  Reklam

  Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi

  Reklam

  Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Mumsema Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile ilgili sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi


  Reklam


  ilk soru benden olsun Açık lise okumanın şartları nelerdir?

 3. m_baran
  Üye
  Açık Öğretim Lisesine Kimler Kayıt Yaptırabilir?
  •a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar.
  •b) Bakanlığımıza bağlı veya diğer bakanlıklara bağlı ortaöğretim düzeyindeki genel lise ve Meslek Liselerinden ayrılanlar.
  •c) Astsubay hazırlama okulları, askeri ve polis okulları, anadolu öğretmen liseleri, sağlık meslek liseleri, anadolu güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, sosyal bilimler liseleri, askeri liseler, anadolu lisesi türü okulların fen liseleri alanı programı uygulayan liselerden ayrılanlar, resmî ve özel anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, sağlık meslek liseleri ve fen liselerinden ayrılanlar.
  •d) Açık Öğretim Lisesine veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu Silik olanlar, ya da Açık Öğretim Lisesinden veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden tasdikname alanlar.
  •e) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden Denklik Belgesi alanlar.

+ Yorum Gönder