+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cehennem Ateşindekiler Nasıl Konuşur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SoruSoran
  Emekli
  Reklam

  Cehennem Ateşindekiler Nasıl Konuşur?

  Reklam

  Cehennem Ateşindekiler Nasıl Konuşur? Mumsema Selamun Aleykum,

  (40)Mümin 47-48
  "
  Hele ateş içinde birbirlerini protesto ederlerken, zayıf olanlar, büyüklük taslayanlara: «Hani bizler size tabi idik. Şimdi siz bizden bir ateş nöbetini savabiliyor musunuz?» derler.
  Büyüklük taslayanlar da şöyle derler: «Evet, hepimiz onun içindeyiz. Allah kulları arasında hükmünü vermiştir.»"

  Cehennem ateşi dünyadakinin 70 katı, hadiste söylendiği gibi cehennemlikler dünya ateşini görse serinlemek için içine atlarlardı tabiri ve yine hadiste cehennemdeki en küçük ateş azabının ayakları yakan ateşin beyni kaynatması..
  Bu durumda bir insan nasıl konuşur? Amacım fitne değil sadece anlamak istiyorum.

 2. gıgax
  Üye

  Cevap: Cehennem Ateşindekiler Nasıl Konuşur?


  Reklam


  Cenab ı rabbül alemin onun ayarını çeker sen canını sıkma.Nasıl ki beyni kaynayıpta ölmeyecekse.İşte öldürmeyen Allah öldürmeyecek süründürecek demektir...

 3. SoruSoran
  Emekli
  Kardeşim cevabınız hiç te açıklayıcı değil. Allah'ın her şeye gücü yeter biz de biliyoruz ama 2 kere 2 yi 5 yapamaz çünkü olmayacak şeydir bu. Ben de o durumda insanın konuşmasının nasıl gerçekleştiğini soruyorum. Başka yorumu olan.

 4. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Hiç birimiz orayı görmedik ve inşAllah görmeyiz. Azap çekip vucutları yok olan zavallıları Rabbim tekrar et ile dolduracak, azap böyle sürecek bildiğimiz gibi. Allah her şeye gücü yetendir, elbet onları da konuşturur. Ha bu cevap da tatmin etmemişse hani nasıl diyeyim, daha bir azaba başlamadan hemen önce konuşmuş olabilirler.

 5. SoruSoran
  Emekli
  bizden bir ateş nöbetini savabiliyor musunuz?
  Burada ateş nöbetini savabiliyor musunuz? Dediklerinde benim aklıma gelen ateş içinde sürekli değiller, anlaşılan o yani. Hani ateş birden kaplıyor onları sonra ara veriyor ya da o sıra başka bir azaba götürülüyorlar ya da giriyorlar. Bence tek açıklaması bu.

 6. Hoca
  erimeye devam...
  Allah hem azap eder hem konuşmaya da fırsat verir.
  bu kafaya takılacak bir durum değil.

+ Yorum Gönder