+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. OxyGen`s
  Üye
  Reklam

  Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ?

  Reklam

  Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ? Mumsema Arkadaslar ben namaz kılarken surelerin hepsini sesli okuyorum arkadaslarım şikayetci

  sadece ayakta ve otururken hangi sureleri kendim duyucagım kadar okuyacagım bide sessiz okunan surelerde galgale harflerini çıkaramassak sorun olur mu ?

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ?


  Reklam


  Gündüz kılınan Bayram ve Cuma namazları ile, cemaatle kılınması halinde akşam ve yatsı namazının ilk iki rekâtinde, sabah namazında, teravih ve vitir namazlarında imamın Fatiha ve Zamm-ı Sûreyi açıktan okumasının vacip olduğunu; cemaatle veya ferdî olarak kılınması fark etmeksizin, öğle ve ikindi namazının bütün rekâtleri ile, akşamın üçüncü ve yatsının üçüncü ve dördüncü rekâtlerinde ise Fatihayı ve Zamm-ı Sûreyi gizli okumanın vacip olduğunu biliyoruz. Tek başına namaz kılanlar, sesli kıraatli namazlar olan akşam, yatsı ve sabah namazlarında dilerse kıraati sesli yaparlar, dilerse sessiz yaparlar.

+ Yorum Gönder