Konusunu Oylayın.: Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ?
 1. 15.Temmuz.2013, 13:55
  1
  OxyGen`s
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 13.Ağustos.2012
  Üye No: 97447
  Mesaj Sayısı: 244
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Bulunduğu yer: İmtihan Dünyası

  Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ?


  Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ? Mumsema Arkadaslar ben namaz kılarken surelerin hepsini sesli okuyorum arkadaslarım şikayetci

  sadece ayakta ve otururken hangi sureleri kendim duyucagım kadar okuyacagım bide sessiz okunan surelerde galgale harflerini çıkaramassak sorun olur mu ?


 2. 15.Temmuz.2013, 13:55
  1
  Kıdemli Üye  Arkadaslar ben namaz kılarken surelerin hepsini sesli okuyorum arkadaslarım şikayetci

  sadece ayakta ve otururken hangi sureleri kendim duyucagım kadar okuyacagım bide sessiz okunan surelerde galgale harflerini çıkaramassak sorun olur mu ?

 3. 15.Temmuz.2013, 13:57
  2
  umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 13.Mayıs.2013
  Üye No: 101338
  Mesaj Sayısı: 1,441
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 15

  Cevap: Ayaktayken hangi Sureler "sesli" okunur ?
  Gündüz kılınan Bayram ve Cuma namazları ile, cemaatle kılınması halinde akşam ve yatsı namazının ilk iki rekâtinde, sabah namazında, teravih ve vitir namazlarında imamın Fatiha ve Zamm-ı Sûreyi açıktan okumasının vacip olduğunu; cemaatle veya ferdî olarak kılınması fark etmeksizin, öğle ve ikindi namazının bütün rekâtleri ile, akşamın üçüncü ve yatsının üçüncü ve dördüncü rekâtlerinde ise Fatihayı ve Zamm-ı Sûreyi gizli okumanın vacip olduğunu biliyoruz. Tek başına namaz kılanlar, sesli kıraatli namazlar olan akşam, yatsı ve sabah namazlarında dilerse kıraati sesli yaparlar, dilerse sessiz yaparlar.


 4. 15.Temmuz.2013, 13:57
  2
  Sadece ALLAH'a kul olun  Gündüz kılınan Bayram ve Cuma namazları ile, cemaatle kılınması halinde akşam ve yatsı namazının ilk iki rekâtinde, sabah namazında, teravih ve vitir namazlarında imamın Fatiha ve Zamm-ı Sûreyi açıktan okumasının vacip olduğunu; cemaatle veya ferdî olarak kılınması fark etmeksizin, öğle ve ikindi namazının bütün rekâtleri ile, akşamın üçüncü ve yatsının üçüncü ve dördüncü rekâtlerinde ise Fatihayı ve Zamm-ı Sûreyi gizli okumanın vacip olduğunu biliyoruz. Tek başına namaz kılanlar, sesli kıraatli namazlar olan akşam, yatsı ve sabah namazlarında dilerse kıraati sesli yaparlar, dilerse sessiz yaparlar.
+ Yorum Gönder